Znowu bez punktów w Toruniu

Podopieczni Patryka Kniata podobnie jak w ostatnich meczach, tak i z Pomorzaninem Toruń mocno walczyli o ligowe punkty. I tak jak w trzech poprzednich spotkaniach ostatecznie musieli uznać wyższość rywali.

- Reklama -

Od pierwszego gwizdka Unici byli stroną przeważającą. Niestety, w 18. minucie po zamieszaniu w polu karnym swarzędzka defensywa runęła. Na listę strzelców wpisał się Damian Szczepański. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie. Po zmianie stron Unia ruszyła do odrabiania strat. W 56. minucie doskonałą okazję miał Gerard Pińczuk, ale po dośrodkowaniu z boku boiska przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 90. minucie Jan Paczyński oddał strzał z dystansu tuż obok słupka.

Natomiast w doliczonym czasie gry niemal udało się doprowadzić do remisu po rzucie rożnym. Tym samym torunianie zdołali dowieźć jednobramkowe prowadzenie i mogli cieszyć się z kompletu punktów. Przypomnijmy, że trzy kolejki wcześniej zawodnicy Unii na tym samym stadionie ponieśli porażkę z inną drużyną z Torunia – z Elaną.

Skład Unii: Filipowiak –  Bednarski (76’ Szwak), Neumann (34’ Soboń),  Jurga, Maluśki –Wolkiewicz, Pińczuk, Kisiel (70’ Nyćkowiak), Świergiel, (46’ Paczyński) – Łopatka.

- Reklama -