wtorek, 23 lipca 2024
16.6 C
Swarzędz

800 przypadków w trzy tygodnie

W świetle najnowszych danych poznańskiego sanepidu, tylko przez ostatnie trzy tygodnie w naszej gminie potwierdzono ponad 800 przypadków SARS-CoV-2. Między 1 a 20 kwietnia na Covid-19 zmarło 20 swarzędzan. Od stycznia koronawirusem zakaziło się już 3,4 tys. mieszkańców, z czego 44 osoby zmarły. Łącznie - od początku epidemii - już prawie 6 tys. mieszkańców naszej gminy otrzymało pozytywny wynik testu; 79 swarzędzan przegrało walkę z Covid-19. Dotychczas wyzdrowiało 5,5 tys. swarzędzan.

Zobacz także

- Reklama -

Mamy obecnie 281 zakażonych mieszkańców

Jak wygląda obecnie sytuacja epidemiologiczna w naszej gminie? Informacje i dane napływające z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu są nieco lepsze niż pod koniec marca, kiedy liczba zakażonych swarzędzan, czyli tzw. aktywnych przypadków sięgała prawie 800 osób. Obecnie, po trzech tygodniach, w świetle danych poznańskiego sanepidu (stan na 20 kwietnia), liczba aktywnych przypadków spadła do 281 osób. Zmniejszyła się także liczba osób przebywających na kwarantannie. Pod koniec marca – przypomnijmy – kwarantanną było objętych prawie 1,3 tys. osób; według stanu na 20 kwietnia na kwarantannie przebywa 553 mieszkańców naszej gminy. Łącznie od początku roku na kwarantannie przebywało już ponad 5 tys. osób, mieszkających w Swarzędzu i podswarzędzkich sołectwach. 

Rośnie liczba zgonów

W świetle najnowszych danych Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej, tylko między 1 a 20 kwietnia br. odnotowano w naszej gminie 20 zgonów na Covid-19, od stycznia zmarło już 44 mieszkańców naszej gminy. Łącznie od początku epidemii Swarzędz zanotował 79 ofiar śmiertelnych Covid-19. Przez 13 miesięcy trwania epidemii, od marca 2020 roku do 20 kwietnia br. SARS-CoV-2 potwierdzono (w świetle oficjalnych danych) u prawie 6 tys. mieszkańców naszej gminy (z czego 3,4 tys. od stycznia br.) Od początku epidemii wyzdrowiało 5,5 tys. swarzędzan. Przez ostatnie 13 miesięcy ponad 12 tys. mieszkańców przebywało na kwarantannie.

Gmina Swarzędz:

  • Zakażenia od stycznia br. – 3,4 tys.
  • Zakażenia łącznie od początku epidemii – 5,9 tys.
  • Zgony od stycznia br. – 44 ofiary
  • Zgony łącznie od początku epidemii – 79 ofiar

- Reklama -
- Reklama -