środa, 12 czerwca 2024
14.8 C
Swarzędz

Są jeszcze wolne miejsca w przedszkolach

Gmina – po pierwszym etapie rekrutacji - dysponuje jeszcze wolnymi miejscami dla dzieci w przedszkolach publicznych i w oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych. Od 17 maja w placówkach, w których zostały miejsca rozpocznie się tzw. rekrutacja uzupełniająca.

Zobacz także

- Reklama -

16 kwietnia przedszkola ogłosiły listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli na rok szkolny 2021/22. Jak wypadła tegoroczna rekrutacja? – Placówki publiczne funkcjonujące na terenie gminy Swarzędz (przedszkola publiczne oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych) dysponują ponad 2200 miejscami. Na rok szkolny 2021/2022, przez kontynuujących edukację przedszkolną zajętych zostało ponad 1500 miejsc. W tegorocznej rekrutacji dysponowaliśmy ponad 700 miejscami do naboru dla dzieci w wieku 3-6 lat w przedszkolach publicznych i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych (tu głównie dla 6 latków). W rekrutacji udział wzięło 565 kandydatów. W pierwszym etapie rekrutacji do przedszkoli przyjęto 528 dzieci w wieku 3-6 lat – wylicza Dorota Zaremba, kierownik Wydziału Edukacji w swarzędzkim ratuszu.

Jak się dowiedzieliśmy, dzieciom które nie zostały zakwalifikowane do żadnej z wybranych placówek, gmina zaproponuje miejsca w tych przedszkolach publicznych, które po pierwszym etapie rekrutacji dysponują jeszcze wolnymi miejscami. – Od 17 maja 2021 r. rozpocznie się drugi etap rekrutacji – rekrutacja uzupełniająca, który potrwa do 24 maja 2021 r. – podkreśla Dorota Zaremba. Od tego dnia na stronie naboru można sprawdzić, które placówki dysponują jeszcze wolnymi miejscami. Przypominamy, że rekrutacja uzupełniająca odbywa się poza systemem elektronicznym, rodzice pobierają wniosek ze strony i składają go w placówce, do której chcą zapisać swoje dziecko. Szczegółowy harmonogram rekrutacji znaleźć można na stronie www.swarzedz.pl.

- Reklama -
- Reklama -