środa, 19 czerwca 2024
22 C
Swarzędz

Kiedy ruszy punkt szczepień masowych?

Niestety, ciągle nie wiadomo kiedy ruszy punkt szczepień masowych w hali sportowej przy ul. Św. Marcina w Swarzędzu. Nasza gmina – podobnie jak inne gminy powiatu poznańskiego – czeka cały czas na ostateczną decyzję Ministerstwa Zdrowia i NFZ. A ta jest odwlekana w czasie, podobnie jak termin dostarczenia szczepionek do samorządów.

Zobacz także

- Reklama -

Przypomnijmy. Nasza Gmina zgłosiła dwa punkty, w których można  uruchomić masowe szczepienia – to hala sportowa SCSiR przy ul. Św. Marcina oraz świetlica na os. Mielżyńskiego, które – według pierwotnych założeń – miały szczepić kilkaset osób dziennie. W sumie gminy powiatu poznańskiego zgłosiły aż 23 takie punkty. Jednak tylko 7 z nich (w tym jeden punkt z naszej gminy – ten w hali sportowej) zyskał aprobatę NFZu i Ministerstwa Zdrowia. Jak pierwotnie zakładano, swarzędzki punkt masowych szczepień przy Św. Marcina miał zostać uruchomiony w drugiej połowie kwietnia. Niestety, data ta została przesunięta w czasie, mimo, że zarówno nasza gmina, jak i pozostałe są przygotowane i czekają na możliwość uruchomienia placówek. Pod koniec kwietnia swarzędzki punkt szczepień, zlokalizowany w hali SCSiR był już wizytowany przez przedstawicieli NFZu,  Metropolię Poznań i zespoły medyczne. Teraz gmina czeka tylko na ostateczną decyzję Ministerstwa Zdrowia – która się przedłuża w czasie –  i dowóz szczepionek.

- Reklama -
- Reklama -