Radek Baran brązowym medalistą Mistrzostw Europy!

Mieszkaniec naszej gminy, Radosław Baran zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy w zapasach. – Czekałem na ten medal całą swoją karierę – podkreśla swarzędzki zapaśnik, który w maju będzie walczył o kwalifikacje na Igrzyska.

- Reklama -

Urodzony w Krotoszynie zapaśnik od kilku lat mieszka w naszej gminie, trenując w poznańskim klubie WZ WKS Grunwald Poznań. 32 – letni zapaśnik jest trzykrotnym medalistą Wojskowych Mistrzostw Świata, wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski. Pod koniec kwietnia na Mistrzostwach Europy w zapasach, które odbywały się na warszawskim Torwarze wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy. – Rywalizację zacząłem od wygranej walki z Bułgarem Bataevem i wygrałem 5:3. W półfinale wygrywałem z Rosjaninem Alikhanem Zhabrailovem 3:1, ale na 8 sekund przed końcem straciłem 2 punkty i przegrałem przy remisie 3:3. Na drugi dzień walczyłem z Ukraińcem Murazim Mchedlidze i wygrałem 8:1, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Europy – wylicza zapaśnik.

Nie ukrywam zadowolenia, bo czekałem na ten medal całą swoją karierę. Szkoda troszkę walki półfinałowej, bo mogłem być w finale, ale trzeba cieszyć się z tego co jest – podkreśla. Radosław Baran w najbliższym czasie powalczy w stolicy Bułgarii o kwalifikacje olimpijskie. Życzymy powodzenia!

- Reklama -