niedziela, 16 czerwca 2024
23.3 C
Swarzędz

Poniżej setki zakażonych

Spada liczba mieszkańców gminy z potwierdzonym SARS – CoV-2. Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu, obecnie w gminie Swarzędz mamy 97 tzw. aktywnych przypadków. Od stycznia koronawirusem zakaziło się już 3,6 tys. mieszkańców, z czego 52 osoby zmarły. Łącznie - od początku epidemii - ponad 6 tys. mieszkańców naszej gminy otrzymało pozytywny wynik testu; 87 swarzędzan przegrało walkę z Covid-19.

Zobacz także

- Reklama -

Spadła liczba aktywnych przypadków

Sytuacja epidemiologiczna w naszym mieście i gminie poprawia się. Najnowsze dane i znaczący spadek liczby zakażonych mieszkańców wskazują, że tzw. trzecia fala koronawirusa zdecydowanie osłabła na sile – także  w naszym mieście. Jeszcze w marcu ponad 800 mieszkańców było zakażonych koronawirusem, w kwietniu liczba tzw. aktywnych przypadków spadła  do 300 osób, a obecnie (wg stanu na 5 maja) z koronawirusem walczy 97 osób. To znaczący spadek. Zmniejszyła się także liczba osób przebywających na kwarantannie. Pod koniec marca – przypomnijmy – kwarantanną było objętych prawie 1,3 tys. osób; według stanu na 20 kwietnia na kwarantannie przebywało 553 mieszkańców naszej gminy, a na początku maja – 232 osoby.

Rośnie liczba zgonów

Niestety, w ciągu ostatnich 2 tygodni wzrosła liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w naszej gminie. Jak wynika z najnowszych danych poznańskiego sanepidu, tylko między 20 kwietnia a 4 maja zmarło 8 osób z naszej gminy, a od stycznia odnotowano już 52 zgony wśród naszych mieszkańców. Łącznie od początku epidemii Swarzędz zanotował 87 ofiar śmiertelnych Covid-19.

Ponad 6 tys. zakażonych

Od początku roku koronawirusem zakaziło się – przynajmniej w świetle oficjalnych statystyk – 3622 mieszkańców naszej gminy.  Przez 14 miesięcy trwania epidemii, od marca 2020 roku do  maja br., SARS-CoV-2 potwierdzono u ponad 6 tys. mieszkańców naszej gminy. Do tej pory wyzdrowiało 5,9 tys. mieszkańców Swarzędza i podswarzędzkich sołectw.

Gmina Swarzędz:

  • Zakażenia od stycznia br. – 3,6 tys.
  • Zakażenia łącznie od początku epidemii – 6,1 tys.
  • Zgony od stycznia br. – 52 ofiary
  • Zgony łącznie od początku epidemii – 87 ofiar
  • Wyzdrowiało: 5,9 tys. osób
- Reklama -
- Reklama -