sobota, 22 czerwca 2024
19.2 C
Swarzędz

Swarzędzki punkt szczepień otwarty od 12 maja!

Po kilku tygodniach oczekiwania na dostawę szczepionek, w środę, 12 maja Swarzędzki Punkt Szczepień Powszechnych ma zostać oficjalnie uruchomiony. Jak się jednak dowiedzieliśmy rejestracja do punktu w hali SCSiR przy św. Marcina już się odbywa poprzez całodobową infolinię 989, wysłanie smsa czy e-rejestrację, a nie jak pierwotnie zakładano poprzez uruchomione w ratuszu numery telefonów.

Zobacz także

- Reklama -

Od kilku tygodni informujemy o akcji masowych szczepień w samorządach aglomeracji poznańskiej, w tym i w naszej gminie. Gminy powiatu poznańskiego zgłosiły już kilka tygodni temu gotowość do otwarcia masowych punktów szczepień na terenie swoich samorządów. Swarzędz – jak już wspominaliśmy – zgłosił dwa takie punkty, akceptację NFZu i Ministerstwa Zdrowia otrzymała jednak tylko lokalizacja w hali sportowej przy św. Marcina. Od 3 tygodni niemal wszystko jest gotowe do uruchomienia swarzędzkiego punktu, w którym dziennie mogłoby się szczepić nawet po kilkuset mieszkańców. Dodajmy, że stroną medyczną mają się zająć  medycy z poznańskiego Szpitala Podolany. Niestety, mimo gotowości naszej gminy, punkt w Swarzędzunie doczekał się uruchomienia, mimo, że początkowo jego otwarcie zapowiadano na połowę kwietnia, potem na koniec kwietnia. Powód? Przez długi czas nie było ostatecznego potwierdzenia i terminu dostarczenia szczepionek do samorządów z Ministerstwa Zdrowia i NFZu. W końcu we wtorek, 11 maja pojawiło się oficjalne potwierdzenie  dostawy szczepionek i otwarcia Swarzędzkiego Punktu od środy, 12 maja br.

– Od środy, 12 maja, rozpoczyna działalność Punkt Szczepień Powszechnych w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. św. Marcina 1. Rejestracja na szczepienia już trwa.Na szczepienie można zapisać się na kilka sposobów:poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – 989,elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,wysyłając SMS o treści “SzczepimySie” na numer 880 333 333. Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin szczepienia Następnie otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty.Do rejestracji nie potrzebujemy żadnych dodatkowych danych czy dokumentów – wystarczy, że podamy swój nr PESEL – informuje swarzędzki ratusz na swojej stronie internetowej.

Przypomnijmy, że początkowo ratusz chciał uruchomić 4 numery telefonów, by rejestrować swarzędzan, niestety – jak się okazało – zapisy muszą się jednak odbywać poprzez centralny system rejestracji.

Przypominamy, że od 10 maja 2021 ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 dla wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 lat. Dla osób, które 18. urodziny będą obchodziły w kolejnych dniach, e-skierowania na szczepienia będą wystawiane w dniu ukończenia pełnoletności.

- Reklama -
- Reklama -