0.2 C
Swarzędz
niedziela, 29 stycznia 2023

Kamienica znowu w ogniu

6 maja doszło do kolejnego pożaru opuszczonej kamienicy przy ul. Wiankowej w Swarzędzu. Budynek kamienicy strawionej przez pożar - w którym kilka lat temu zginął starszy mężczyzna - nie jest obecnie zamieszkany.

Zobacz także

SMOG coraz większy

W czwartek, 6 maja późnym wieczorem doszło do kolejnego pożaru w opustoszałej kamienicy przy ul. Wiankowej w Swarzędzu. Przypomnijmy, że w budynku już kilka razy pojawiał się ogień. W marcu 2019 r. w tragicznym pożarze zginął starszy mężczyzna, a jego żona trafiła do szpitala. Z kolei w sierpniu ubiegłego roku  ogień ponownie trawił opustoszałą już kamienicę, ale wówczas nikt nie ucierpiał, choć akcja gaśnicza była wyjątkowo trudna, bo zawaliła się część dachu, a strażacy – ze względu na zagrożenie – gasili pożar z drabiny i podnośnika.

W zeszłotygodniowym pożarze także nikt nie został poszkodowany, ale paliły się w sumie cztery pomieszczenia. – W akcji gaśniczej wzięły udział dwa zastępy swarzędzkich strażaków oraz dwa z poznańskiej JRG-3 – relacjonuje Łukasz Brodowiak, szef swarzędzkich strażaków.  Akcja gaśnicza przy ul. Wiankowej zakończyła się przed północą.

- Reklama -
- Reklama -