sobota, 20 kwietnia 2024
4.8 C
Swarzędz

Miasto buduje trasy rowerowe

W miniony poniedziałek przy skrzyżowaniu ulic Rolna/Kupiecka/Graniczna rozpoczęły się prace związane z budową tras rowerowych. W najbliższych dniach przebudowane zostaną istniejące już chodniki w rejonie ul. Rolnej.

Zobacz także

- Reklama -

Jak informuje swarzędzki ratusz, 10 maja rozpoczęły się –  przy rondzie na skrzyżowaniu ulic Rolna/Graniczna/Kupiecka – prace związane z budową systemu tras rowerowych.

– Nie przewiduje się utrudnień w ruchu pojazdów. Przewiduje się lokalne utrudnienia w ruchu pieszych. Teren budowy zostanie zabezpieczony zastawami i siatkami, zostaną wytyczone tymczasowe przejścia dla pieszych na drugą stronę ulicy dla przebudowywanego odcinka chodnika – informuje ratusz.  Przypomnijmy, że cała inwestycja obejmuje stworzenie trasy rowerowej o łącznej długości prawie 1 km od ul. Rivoliego (sołectwo Zalasewo) do Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego w Swarzędzu (Dworzec PKP). Trasa przebiegać będzie ulicami Mokra, Planetarna, Kupiecka, Rolna, Tysiąclecia i Fredry, a wzdłuż niej pojawią się 4 parkingi B&R na łącznie 231 stanowisk postojowych, 17 nowych punktów świetlnych LED oraz mała architektura (podpórki dla rowerów, stacje napraw, itp.).

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -