czwartek, 18 kwietnia 2024
4.9 C
Swarzędz

Bezrobotnych dwukrotnie więcej niż przed rokiem

Bezrobocie w naszej gminie od kilku miesięcy utrzymuje się na wysokim poziomie. Osób bez pracy jest dwukrotnie więcej niż przed rokiem.

Zobacz także

- Reklama -

Od ponad roku liczba bezrobotnych w naszej gminie z miesiąca na miesiąc rośnie. Po 13 miesiącach wzrostu, w  kwietniu br. nastąpiła stabilizacja liczby zarejestrowanych w poznańskim pośredniaku. Czy jednak  trend  ten się utrzyma i bezrobocie nie będzie już wzrastało?

W kwietniu w poznańskim PUPie było zarejestrowanych łącznie 12.033 (w marcu – 12.099) mieszkańców Poznania i 17 gmin, z czego  7.635 (miesiąc temu – 7.702) to osoby z Poznania, a  4.398 (w marcu – 4.397) to mieszkańcy z gmin powiatu poznańskiego.

Liczba bezrobotnych swarzędzan nadal jest jednak dwukrotnie wyższa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W kwietniu  liczba  mieszkańców, którzy utracili pracę i zarejestrowali się w poznańskim „pośredniaku” wyniosła 596 osób (natomiast  przed miesiącem – 593 osoby). Obecnie wśród osób bez pracy większość stanowią kobiety (348), osób do 30 roku życia jest 127, a bezrobotnych swarzędzan powyżej 50-tki – 134.  113 osób jest obecnie uprawnionych do pobierania zasiłku. Z kolei 185 osób jest długotrwale bezrobotnych. W minionym miesiącu Urząd Pracy skierował do bezrobotnych mieszkańców naszej gminy 82 oferty pracy, czyli zdecydowanie więcej niż przed miesiącem, kiedy szukający pracy swarzędzanie otrzymali w Powiatowym Urzędzie Pracy tylko 28 propozycji zatrudnienia. W kwietniu 36 osób zarejestrowanych w poznańskim PUP pracę podjęło.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -