poniedziałek, 27 maja 2024
16.8 C
Swarzędz

Przebudują centrum Puszczykowa

Miasto ogłosiło niedawno przetarg na gruntowną przebudowę ul. Zaborskiej, czyli głównej ulicy przebiegającej przez Puszczykowo-Zaborze. To, przypomnijmy, najmniejsza swarzędzka wieś, licząca raptem 27 mieszkańców.

Zobacz także

- Reklama -

To będzie chyba pierwsza od ćwierćwiecza inwestycja w najmniejszym swarzędzkim sołectwie, liczącym 27 mieszkańców. Ale od razu kompleksowa. Miasto kilka dni temu ogłosiło przetarg na remont mocno już wysłużonej ul. Zaborskiej, czyli drogi przebiegającej przez samo centrum wsi. Inwestycja ma objąć nieco ponad 460-metrowy odcinek ulicy: od wjazdu do wyjazdu z sołectwa. Droga w ramach przebudowy doczeka się dwukierunkowej, asfaltowej jezdni o szerokości 5,5 m, po stronie północnej ulicy powstanie szeroki na 2 m chodnik z kostki brukowej, wzdłuż drogi wybudowana zostanie też zatoka z 5 miejscami postojowymi, także z kostki brukowej.

Całość zostanie odwodniona, wykonawca inwestycji z ramienia gminy wykona też porządne wjazdy z ulicy Zaborskiej na okoliczne posesje. Po modernizacji na drodze będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40km/h. Przebudowa ulicy ma zająć maksymalnie 130 dni od momentu podpisania umowy z wybranym wykonawcą, co oznacza że całość będzie gotowa najprawdopodobniej już po wakacjach. Oferty firm zainteresowanych tą inwestycją mają zostać otwarte przez gminę jeszcze w tym tygodniu. Wówczas też dowiemy się ile pieniędzy miasto zamierza przeznaczyć na to zadanie.

Koncepcja przebudowy ul. Zaborskiej w Puszczykowie. Źródło: UMiG Swarzędz

- Reklama -
- Reklama -