czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

Złoto swarzędzkiego kanadyjkarza

W poprzednią sobotę utalentowany swarzędzki kanadyjkarz Piotr Kujawa odniósł kolejny sukces. Podczas Otwartych Regat na poznańskiej Malcie wywalczył złoty medal na dystansie 500 m.

Zobacz także

- Reklama -

W miniony weekend 17 – letni swarzędzki kanadyjkarz, zawodnik AZS AWF odniósł kolejny sukces. Tym  razem podczas rozgrywanych na poznańskiej Malcie Otwartych Regatach im. Wojciecha Skrzypczyńskiego wywalczył złoty medal w konkurencji C1 na dystansie 500 m. To kolejny w ostatnim czasie sukces 17 – latka, stypendysty sportowego ze Swarzędza.

 Piotr Kujawa  to 17 – letni  utalentowany sportowiec ze Swarzędza, występujący w barwach poznańskiego klubu AZS AWF. Od kilku już lat – z wieloma sukcesami – ściga się w kanadyjkach. Młody sportowiec ma na swoim koncie m.in. Złoty medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w kategorii C1 2000m i Złoty medal na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w kategorii C1 5000m Młodzików, Brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w kategorii C2 2000m. Jest mistrzem Wielkopolski na kilku dystansach i  od 2018 roku znajduje się w kadrze narodowej Polski.

- Reklama -
- Reklama -