wtorek, 23 lipca 2024
21.7 C
Swarzędz

Trwa remont zabytkowego dworca

Trwa gruntowna modernizacja zabytkowego dworca kolejowego w Kobylnicy. Odrestaurowany - za ponad 4,7 mln zł - obiekt zostanie oddany do użytku do końca 2021 r.

Zobacz także

- Reklama -

Zabytkowy dworzec w Kobylnicy doczekał się modernizacji. Inwestorem remontu za ponad 4,7 mln zł są Polskie Koleje Państwowe SA, a wykonawcą inwestycji poznańska spółka Agrobex, która wygrała przetarg. W ramach prowadzonych prac budowlanych wymienione zostaną elementy stolarki okiennej i drzwiowej, stropy, konstrukcje i poszycia dachów oraz wszystkie instalacje. Wykonana zostanie także renowacja elewacji budynku oraz jej iluminacja. – Podczas przebudowy zmianie ulegnie układ pomieszczeń wewnątrz obiektu, co pozwoli stworzyć na dworcu strefy obsługi podróżnych. Na kobylnickim dworcu najważniejszym pomieszczeniem będzie ogrzewana i klimatyzowana poczekalnia oraz ogólnodostępna toaleta, dostosowana także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – informuje spółka PKP.

Budynek dworca w Kobylnicy jest obecnie obiektem nieczynnym, a obsługa pasażerów będzie w nim prowadzona po zakończeniu inwestycji. Zmodernizowany dworzec ma zostać oddany do użytku do końca 2021 roku. Zabytkowy budynek dworcowy pochodzi z przełomu XIX i XX wieku.

- Reklama -
- Reklama -