środa, 12 czerwca 2024
14.8 C
Swarzędz

Wrzesińska nadal zamknięta dla autobusów

Do poniedziałku, 24 maja ulica Wrzesińska będzie nadal zamknięta. Jak informuje swarzędzki magistrat jest to spowodowane przedłużeniem się prac związanych z awarią kanalizacyjną. W sobotę i niedzielę utrzymane zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej.

Zobacz także

- Reklama -

Jak już informowaliśmy, w związku z awarią kanalizacyjną, w minioną środę, 19 maja ulica Wrzesińska została zamknięta na wysokości numerów 1-3. – Nie ma możliwości dojazdu ul. Wrzesińską do Rynku, ani przejazdu z Rynku w stronę ul. Cieszkowskiego i Polnej. Przejazd samochodów osobowych w kierunku ul. Polnej będzie możliwy jedynie od strony ul. Kórnickiej ulicami Kilińskiego i Wiankową – informuje swarzędzki UMiG. Pierwotnie awaria miała zostać usunięta w piątek, 21 maja. Niestety, okazało się, że jest poważniejsza i układanie warstwy ścieralnej nawierzchni przesunięto z piątku na poniedziałek, a przez weekend  ulica Wrzesińska pozostanie zamknięta. W sobotę i niedzielę nadal będą obowiązywały zmiany w funkcjonowaniu Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Ruch wszystkich pojazdów powinien zostać przywrócony 24 maja w godzinach wieczornych.

Zmiany w kursach autobusów:

-Linia 405 kursuje z i do pl. Niezłomnych (przystanek Swarzędz/Rynek) ulicami Piaski, Dworcową i Kościuszki omijając przystanek Swarzędz/Polna.

-Linia 406 w kierunku Poznania nie kursuje ul. Dworcową i omija przystanki Swarzędz/Dworzec PKP, Swarzędz/Rynek i Swarzędz/Polna. Odjazdy z Centrum Handlowego są opóźnione o 5 min.

-Linie 412, 486, 491, 492 i 493 do i z Węzła PKP w Swarzędzu kursuje przez pl. Niezłomnych, ulicami Piaski, Dworcową i Kościuszki dodatkowo zatrzymując się na przystanku Swarzędz/Polna i przystankach przy ul. Kościuszki.

-Linia 484 na kursach do i z Węzła PKP w Swarzędzu  kursuje przez pl. Niezłomnych, ulicami Piaski, Dworcową i Kościuszki omijając przystanek Swarzędz/Polna.

-Linia 484 na kursach do i z os. Kościuszkowcóww Swarzędzujeździ ul. Polną omijając pl. Niezłomnych i przystanki położone przy ul. Kościuszki.

-Linia 494 na kursach kończących się na Węźle PKP w Swarzędzu, nie  przejeżdża przez pl. Niezłomnych. Pozostałe kursy (do Garbów i Kobylnicy) są realizowane z wjazdem do ronda przy Węźle PKP w Swarzędzu od strony wiaduktu w ciągu ul. Polnej, omijając przystanek Swarzędz/Rynek.

-Linie 490 i 498 nie zmieniły swoich tras.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -