poniedziałek, 15 lipca 2024
22.9 C
Swarzędz

ALDI otworzy parking dla spółdzielców

Pod koniec października ub. roku na os. Działyńskiego swoje podwoje otworzył sklep ALDI . Kłopot w tym, że – jak donosi Spółdzielnia Mieszkaniowa – sklep do tej pory nie udostępnił mieszkańcom osiedli znajdującego się na jego terenie parkingu, do czego firma zobowiązała się jeszcze na etapie budowy obiektu. Jak jednak wyjaśnia nam niemiecka sieć sklepów, wkrótce zaległości w tej sprawie zostaną nadrobione.

Zobacz także

- Reklama -

Od jesieni ubiegłego roku na Nowej Wsi w Swarzędzu działa sklep ALDI, który został wybudowany w miejscu parkingu na os. Działyńskiego. Przy sklepie powstał plac zabaw oraz 85 miejsc parkingowych dla klientów. Część z nich planowała zagospodarować Spółdzielnia Mieszkaniowa, która umówiła się z właścicielem sklepu, że ten odda do nieodpłatnego użytkowania mieszkańcom osiedla 28 miejsc parkingowych w godzinach, w których sklep jest zamknięty. I – podobno – osiągnięto w tej sprawie porozumienie. – Spółdzielnia przeglądając kilka miesięcy temu dokumentację techniczną inwestycji, zauważyła możliwość wykorzystania projektowanych wówczas miejsc postojowych zarówno przez klientów sklepu, jak i naszych mieszkańców. Zarząd Spółdzielni zaproponował, aby mieszkańcy osiedla Działyńskiego byli czasowo uprawnieni do nieodpłatnego korzystania z wyznaczonych 28 miejsc parkingowych na tyłach sklepu. Uprawnieni czasowo, to znaczy w godz. od 20.00 do 8.00, a w niedzielę, święta oraz inne dni ustawowo wolne od pracy, kiedy sklep jest zamknięty, całodobowo. Możliwość parkowania w godzinach wieczornych, nocnych i porannych pozwoliłaby na chociaż częściowe rozładowanie napiętego problemu parkingowego w tym rejonie – informuje Spółdzielnia Mieszkaniowa na swojej stronie internetowej. – Przygotowany został regulamin korzystania z miejsc postojowych, a rozmowy były daleko zaawansowane. Niestety, porozumienie pomiędzy Spółdzielnią a sklepem ALDI, mimo nacisków Spółdzielni, do dziś dnia nie zostało formalnie zawarte, co w efekcie powoduje że mieszkańcy nie mogą korzystać z miejsc parkingowych pod sklepem. O ile plac zabaw wykorzystywany jest permanentnie, o tyle parking na tyłach ALDI to powierzchnia kompletnie niewykorzystana, która zawsze świeci pustką, o której godzinie by się tam nie pojawić… – czytamy dalej.

Co na to ALDI? Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z przedstawicielstwem niemieckiej sieci sklepów na Polskę. Jak nam wyjaśniono, wkrótce miejsca parkingowe zostaną udostępnione mieszkańcom osiedla, a procedury formalno-prawne w tej sprawie spowolniła pandemia: – Firma ALDI Sp. z o.o. (…) jako jedyny właściciel nieruchomości przy ul. Tysiąclecia 38 w Swarzędzu podtrzymuje swoją deklarację o bezpłatnym udostępnieniu mieszkańcom osiedla miejsc parkingowych znajdujących się przy obiekcie ALDI w Swarzędzu poza godzinami pracy sklepu. Aktualnie pracujemy nad formalnym rozwiązaniem regulującym sposób bezpłatnego korzystania z tychże miejsc przez mieszkańców – wyjaśnia Dominika Juszczyk, Manager Komunikacji i PR ALDI Polska. – Jednocześnie najmocniej przepraszamy mieszkańców osiedla za opóźnienia prac wynikające ze względów formalnych oraz z powodu sytuacji covidowej. Prosimy o cierpliwość, o postępach będziemy informować na bieżąco, niezwłocznie po otrzymaniu opinii prawnej i potwierdzeniu wszystkich niezbędnych dokumentów – podsumowuje przedstawicielka firmy. Na razie jednak nie wiadomo kiedy dokładnie spółdzielcy będą mogli korzystać z przysklepowego parkingu.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -