środa, 19 czerwca 2024
22 C
Swarzędz

Groził nożem!

8 maja w markecie Kaufland przy ul. Polnej nieznany mężczyzna dokonał kradzieży artykułów spożywczych. Zatrzymany na parkingu przez ochroniarza pobił go, a następnie zagroził nożem, po czym oddalił się w kierunku ul. Poznańskiej. Swarzędzcy policjanci poszukują sprawcy kradzieży i rozboju.

Zobacz także

- Reklama -

8 maja w markecie Kaufland w Swarzędzu przy ul. Polnej doszło do kradzieży. – Nieznany mężczyzna dokonał zaboru artykułów spożywczych, a kiedy opuszczał sklep został zatrzymany przez pracownika ochrony – relacjonuje komisarz Łukasz Witwicki, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Swarzędzu.  Ochroniarz poprosił, żeby mężczyzna wrócił do marketu. Tak się jednak nie stało. – W pewnym momencie doszło do szarpaniny z pracownikiem sklepu. Mężczyzna uderzył ręką i nogą pracownika ochrony, po czym wyciągnął z plecaka nóż, którym groził ochroniarzowi –  mówi wiceszef swarzędzkiej policji. Wskutek gróźb pracownik ochrony puścił mężczyznę, a ten oddalił się w kierunku ul. Poznańskiej.

Swarzędzka policja – pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań-Wilda – prowadzi śledztwo w sprawie dokonania kradzieży rozbójniczej. Funkcjonariusze ze swarzędzkiego Komisariatu poszukują sprawcy rozboju, apelując do mieszkańców o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny: – Udało się zabezpieczyć nagrania z monitoringu, które mogą się przyczynić do ujęcia sprawcy – dodaje kom. Witwicki. Poszukiwany mężczyzna poruszał się pieszo. Był ubrany w granatową kurtkę, niebieskie dżinsowe spodnie i ciemne buty, twarz miał częściowo zakrytą maseczką. Miał też przy sobie plecak koloru ciemnego.

Jeśli ktoś rozpoznaje mężczyznę, proszony jest o kontakt ze swarzędzkim Komisariatem Policji, nr tel. 47 77 148 00,  47 77 148 23 lub  47 77 148 18.

- Reklama -
- Reklama -