piątek, 19 kwietnia 2024
7.8 C
Swarzędz

Kadetki odpadły w półfinale Mistrzostw Polski

Niestety, zespół kadetek Lider Biofarm Swarzędz zakończył swój udział w Mistrzostwach Polski U15K na półfinale. Swarzędzanki są w najlepszej szesnastce zespołów w Polsce na 89, które grały w sezonie 2020/21.

Podopieczne duetu trenerskiego Magdalena Dedio i Anna Talarczyk w miniony weekend grały turniej półfinałowy w Żyrardowie. Liderki pojechały na turniej mocno osłabione.

W pierwszym meczu, który można określić koszykarskim dreszczowcem Liderki zmierzyły się z zespołem ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. Swarzędzanki do przerwy przegrywały 28:31, w czwartej kwarcie objęły najwyższe ośmiopunktowe prowadzenie, ale pogoń gorzowianek doprowadziła do nerwowej końcówki. Ostatecznie to Liderki zwyciężyły 69:68, a punkty rzuciły: Kubiak 19 (4×3), Polak 12, Maj K. 11 (1×3 + 12 zbiórek co dało double-double), Owczarz 10 (1×3), Flaszak 9, Łuczak 6 (1×3), Maj A. 2, Gibki, Kuchcińska. W sobotę natomiast swarzędzanki uległy gospodyniom z UKS Trójka Żyrardów 42:65, o czym zadecydowała druga kwarta przegrana 2:20. Punkty rzuciły: Maj K. 17 (2×3), Kubiak 14 (4×3), Polak 5, Owczarz 5, Gibki 1, Łuczak, Kuchcińska, Flaszak, Maj A. Ostatni niedzielny mecz miał wyłonić drugi zespół, który awansuje do wielkiego finału oprócz Żyrardowa, który już był pewny awansu. Niestety, swarzędzanki uległy 44:57. Pierwsza kwarta wygrana 14:4 nie zapowiadała dramatu. W drugiej kwarcie ponownie gra Liderek się załamała i przegrały ją 5:30. Mobilizacja w przerwie pozwoliła zmniejszyć prowadzenie rywalek nawet do 2 pkt, ale potem niestety zabrakło sił na więcej. Punkty w tym meczu rzuciły: Maj K. 21 + 10 zbiórek, Owczarz 13, Łuczak 6, Polak 3, Kubiak 1, Kuchcińska, Maj A., Gibki, Flaszak. Liderkom i tak należą się wielkie brawa za cały sezon. Niewiele zabrakło do awansu do upragnionego finału, ale i tak młode swarzędzkie koszykarki dostarczyły mnóstwa sportowych emocji