niedziela, 16 czerwca 2024
23.3 C
Swarzędz

Przybywa miejsc pod cmentarzem

Rozpoczęła się przebudowa parkingu przy cmentarzu komunalnym. Do dyspozycji kierowców oddanych zostanie łącznie 95 miejsc postojowych, całość zostanie też oświetlona.

Zobacz także

- Reklama -

Rozpoczęła się, zapowiadana od jakiegoś czasu przez miasto, gruntowna przebudowa mocno wysłużonego parkingu przy cmentarzu komunalnym. W ramach przedsięwzięcia na placu przy ul. Cmentarnej zorganizowanych zostanie 95 miejsc postojowych, w tym 6 dostosowanych do korzystania przez osoby niepełnosprawne, a dostęp do miejsc postojowych mają zapewnić szerokie na min. 6 m drogi manewrowe. Na parkingu zamontowane zostanie też nowe oświetlenie, w okolicy pojawią się również nowe wjazdy na plac oraz chodniki łączące przystanek autobusowy oraz sam parking z kompleksem cmentarnym. Powierzchnia parkingu po przebudowie ma wynosić ok. 2,5 tys. m2.

Całość zostanie też odwodniona oraz zagospodarowana zielenią. Przetarg na tę inwestycję wygrała firma IZBRUK z Ciążenia, która podjęła się zmodernizowania placu postojowego za ok. 580 tys. zł, a zadanie ma być gotowe za 3-4 miesiące. Przypomnijmy jednocześnie, że miasto – od kilku lat – przymierza się także do gruntownej modernizacji samego cmentarza. Remont parkingu przy nekropolii ma być wstępem do tego przedsięwzięcia.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -