0.2 C
Swarzędz
niedziela, 29 stycznia 2023

Lidl pod młotkiem

Market sieci Lidl przy ul. Polnej przechodzi generalny remont. Wymieniany jest dach obiektu, odświeżane jest wnętrze budynku oraz jego elewacja, modernizowany jest też parking, a po remoncie do dyspozycji klientów oddane zostaną kasy samoobsługowe.

Zobacz także

Na handlowej mapie gminy trwa kolejny remont. Po niedawnej modernizacji obiektów należących do dyskontowej sieci Biedronka, kilka dni temu rozpoczęła się przebudowa jednego z najstarszych swarzędzkich marketów – Lidla przy ul. Polnej. Obiekt na czas prac budowlanych został zamknięty, niedostępny jest też przysklepowy parking, a całość została szczelnie ogrodzona. Na czym dokładnie ma polegać ta inwestycja? Jak wyjaśnia w rozmowie z „TS” Aleksandra Robaszkiewicz z działu komunikacji Lidl Polska, roboty skupiają się na odświeżeniu wnętrza budynku oraz wymianie jego instalacji, obiekt doczeka się też nowej elewacji oraz dachu, a po jego remoncie do dyspozycji klientów zostaną oddane kasy samoobsługowe.

Inwestycja związana jest też z zagospodarowaniem nieruchomości przy obiekcie: wymienione zostaną nawierzchnie utwardzone (w tym parkingu), zrewitalizowane zostaną też okoliczne tereny zielone, a przed sklepem pojawi się m.in. łąka kwietna: – Podczas modernizacji naszego sklepu przy ul. Polnej zostanie odświeżone wnętrze budynku oraz jego elewacja. Obiekt zostanie wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED oraz instalację odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych. Planowana jest także modernizacja instalacji wentylacyjno-grzewczej bazującej na rekuperacji, a także zmiana kolorystyki dachu. Dodatkowo do dyspozycji naszych klientów zostaną zamontowane kasy samoobsługowe – wylicza przedstawicielka firmy. – Podczas prac remontowych wymieniona zostanie również nawierzchnia parkingu i przeprowadzona rewitalizacja terenów zielonych, w tym posadzenie łąki kwietnej – dodaje. Jak się dowiedzieliśmy remont potrwa do lipca.

Odnotujmy, że w Polsce marka Lidl obecna jest od 2002 roku i aktualnie posiada w kraju ponad 650 sklepów i około 10 000 w 26 innych krajach. W Swarzędzu pod tym szyldem działają dwie placówki – jedna przy ul. Polnej, druga – od ubiegłego roku – w Zalasewie przy ul. Planetarnej.

Fotorts
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -