Lidl pod młotkiem

Market sieci Lidl przy ul. Polnej przechodzi generalny remont. Wymieniany jest dach obiektu, odświeżane jest wnętrze budynku oraz jego elewacja, modernizowany jest też parking, a po remoncie do dyspozycji klientów oddane zostaną kasy samoobsługowe.

- Reklama -

Na handlowej mapie gminy trwa kolejny remont. Po niedawnej modernizacji obiektów należących do dyskontowej sieci Biedronka, kilka dni temu rozpoczęła się przebudowa jednego z najstarszych swarzędzkich marketów – Lidla przy ul. Polnej. Obiekt na czas prac budowlanych został zamknięty, niedostępny jest też przysklepowy parking, a całość została szczelnie ogrodzona. Na czym dokładnie ma polegać ta inwestycja? Jak wyjaśnia w rozmowie z „TS” Aleksandra Robaszkiewicz z działu komunikacji Lidl Polska, roboty skupiają się na odświeżeniu wnętrza budynku oraz wymianie jego instalacji, obiekt doczeka się też nowej elewacji oraz dachu, a po jego remoncie do dyspozycji klientów zostaną oddane kasy samoobsługowe.

Inwestycja związana jest też z zagospodarowaniem nieruchomości przy obiekcie: wymienione zostaną nawierzchnie utwardzone (w tym parkingu), zrewitalizowane zostaną też okoliczne tereny zielone, a przed sklepem pojawi się m.in. łąka kwietna: – Podczas modernizacji naszego sklepu przy ul. Polnej zostanie odświeżone wnętrze budynku oraz jego elewacja. Obiekt zostanie wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED oraz instalację odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych. Planowana jest także modernizacja instalacji wentylacyjno-grzewczej bazującej na rekuperacji, a także zmiana kolorystyki dachu. Dodatkowo do dyspozycji naszych klientów zostaną zamontowane kasy samoobsługowe – wylicza przedstawicielka firmy. – Podczas prac remontowych wymieniona zostanie również nawierzchnia parkingu i przeprowadzona rewitalizacja terenów zielonych, w tym posadzenie łąki kwietnej – dodaje. Jak się dowiedzieliśmy remont potrwa do lipca.

Odnotujmy, że w Polsce marka Lidl obecna jest od 2002 roku i aktualnie posiada w kraju ponad 650 sklepów i około 10 000 w 26 innych krajach. W Swarzędzu pod tym szyldem działają dwie placówki – jedna przy ul. Polnej, druga – od ubiegłego roku – w Zalasewie przy ul. Planetarnej.

- Reklama -