wtorek, 19 marca 2024
6.2 C

Sprawiedliwy remis w Kołobrzegu

Piłkarze swarzędzkiej Unii dopisali kolejny punkt do swojego dorobku. Zdobyli go po wyrównanym meczu wyjazdowym z Kotwicą Kołobrzeg, zakończonym wynikiem 1:1.

Przez cały mecz zawodnicy obu drużyn zaciekle ze sobą rywalizowali. Tym samym kibice mogli oglądać akcje ofensywne w wykonaniu zarówno gospodarzy, jak i przyjezdnych. W 38. minucie Unici dali się jednak zaskoczyć. Jeden z futbolistów „Kotwy”, Bartosz Kalupa oddał strzał z pola karnego, z bardzo ostrego kąta i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.Zawodnicy „Dumy Swarzędza” odwinęli się bardzo szybko. Po czterech minutach od straty bramki wyprowadzili kontratak, który zakończył się faulem na Michale Niedźwiedzkim w polu karnym kołobrzeżan. Sędzia nie wahał się ani chwili i wskazał na wapno. Rzut karny wykorzystał Mateusz Molewski, wyrównując stan meczu na 1:1.W drugiej połowie piłka często pojawiała się w środkowej strefie boiska, gdzie pomocnicy obu zespołów zawzięcie o nią walczyli. Niemniej ostatecznie i Kotwicy i Unii udało się wyprowadzić kilka ataków. Goście najgroźniejszą sytuację mieli w 68. minucie, kiedy z rzutu wolnego nieznacznie nad poprzeczką uderzył Michał Przybyła.Choć podopieczni Piotra Zajączkowskiego do ostatnich chwil starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, to koniec końców zabrakło im skuteczności i rezultat sprzed przerwy utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Bramki: Bartosz Kalupa (38′) – Mateusz Molewski (42′ – z rzutu karnego).

Skład Unii: Mateusz Filipowiak – Paweł Koralewski, Filip Małek, Filip Soboń, Maksymilian Szwak – Mateusz Molewski, Paweł Bednarski, Gerard Pińczuk (46’ Igor Jurga), Hubert Kisiel (90’ Radosław Barabasz), Michał Niedźwiedzki (75’ Michał Niedźwiedzki) – Michał Przybyła (77’ Jan Paczyński).