niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Zatrzymali podejrzanych o kradzieże aut

Kilka dni temu swarzędzcy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież trzech pojazdów. - Mężczyźni zostali namierzeni przez mundurowych w miejscowości Iwno na gorącym uczynku ukrywania skradzionego motoroweru – wyjaśnia Marta Mróz z Biura Prasowego poznańskiej policji. Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży, a sąd zastosował wobec niech środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Zobacz także

- Reklama -

7 maja policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki Opel Corsa.  – Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą, a dwa dni później otrzymali informację, że prawdopodobnie ci sami sprawcy przyszli ponownie na miejsce przestępstwa. Tym razem łupem złodziei był rejestrator z zapisem nagrań monitoringu oraz laptop. Skradziony przez nich sprzęt miał zapewne uniemożliwiać ich identyfikację – relacjonuje Marta Mróz z Biura Prasowego KMP w Poznaniu. W tym samym czasie policjanci z Referatu Kryminalnego w Swarzędzu wytypowali już dwie osoby, które ich zdaniem mogły mieć związek z tym przestępstwem. Okazało się, że podejrzewani przez mundurowych mężczyźni nie mieli stałego miejsca zamieszkania. Na co dzień przebywali w wynajmowanych lokalach lub u znajomych, co dodatkowo utrudniało ustalenie ich miejsca pobytu. – Kilka dni później policjanci operacyjnie ustalili, że sprawcy mogą przebywać na terenie gminy Kostrzyn. 19 maja br. mundurowi pojechali do miejscowości Iwno, gdzie zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzieże – dodaje Marta Mróz.

Mężczyźni byli zaskoczeni wizytą policjantów, tym bardziej, że kilka minut wcześniej ukradli  w Swarzędzu motorower, którym przyjechali w to miejsce z zamiarem jego ukrycia. Po przeszukaniu różnych miejsc ich przebywania funkcjonariusze odnaleźli i odzyskali motorower oraz dwa samochody marki Opel Corsa i Nissan Primera. Ten ostatni został skradziony wcześniej z terenu Wrześni. 23- i 25-latek otrzymali po trzy zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia. Obecnie trafili na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -