16.2 C
Swarzędz
poniedziałek, 27 września 2021

Duży spadek zakażeń w Swarzędzu!

Tylko 31 mieszkańców naszej gminy – jak wynika z oficjalnych statystyk powiatowego sanepidu – jest obecnie zakażonych SARS-CoV-2. To spory spadek, biorąc pod uwagę, że jeszcze przed kilkoma tygodniami notowaliśmy niemal tysiąc aktywnych przypadków. Niestety, zwiększył się bilans ofiar śmiertelnych – na covid-19 zmarli kolejni mieszkańcy; w sumie od początku tego roku to 58 osób, a od początku epidemii 93 osoby. Wyzdrowiało prawie 6,1 tys. mieszkańców.

Zobacz także

Zakażonych już tylko 31 osób

Ostatnie 3 tygodnie przyniosły znaczącą poprawę sytuacji epidemiologicznej w naszym mieście i gminie. Najnowsze dane Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu wskazują na znaczący spadek liczby zakażonych mieszkańców. Jeszcze w połowie marca ponad 800 mieszkańców było zakażonych koronawirusem, w kwietniu liczba tzw. aktywnych przypadków spadła  do 300 osób, na początku maja koronawirusa wykryto u 97 osób, a obecnie (dane z końca maja) mamy zaledwie 31 zakażonych mieszkańców. Zmniejszyła się także liczba osób przebywających na kwarantannie. Pod koniec marca – przypomnijmy – kwarantanną było objętych prawie 1,3 tys. osób; według stanu z początku maja – 232 osoby, a obecnie –  148 osób.

Kolejne ofiary śmiertelne

Niestety, w ciągu ostatnich 3 tygodni wzrosła liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w naszej gminie. Jak wynika z najnowszych danych poznańskiego sanepidu, tylko w ostatnich 2 tygodniach na Covid-19 zmarło kolejnych 6 osób. W sumie od stycznia br. odnotowano już 58 zgonów wśród naszych mieszkańców, a od początku trwania epidemii (marzec 2020 r.)  walkę z koronawirusem przegrało 93 swarzędzan.

Ponad 6,2 tys. zakażonych

Od stycznia br. koronawirusem zakaziło się – przynajmniej w świetle oficjalnych statystyk – 3759 mieszkańców naszej gminy.  Natomiast przez 14 miesięcy trwania epidemii, od marca 2020 roku do maja br., SARS-CoV-2 potwierdzono łącznie u 6222 swarzędzan. Do tej pory wyzdrowiało 6.098 mieszkańców miasta i podswarzędzkich sołectw.

Gmina Swarzędz:

  • Zakażenia od stycznia br.: 3,7 tys.
  • Zakażenia łącznie od początku epidemii: 6,2 tys.
  • Zgony od stycznia br.: 58
  • Zgony  łącznie od początku epidemii: 93
  • Wyzdrowiało: 6,1 tys. osób
Poprzedni artykuł100 lat Pani Ireny!
Następny artykułHotel do przebudowy
- Reklama -
- Reklama -

Aktualności

- Reklama -