Procesje przejdą przez Swarzędz

W związku z uroczystościami Bożego Ciała odbywającymi się w swarzędzkich kościołach, w czwartek, 3 czerwca wystąpią chwilowe utrudnienia drogowe w różnych punktach miasta.

- Reklama -

W najbliższy czwartek, 3 czerwca br. w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, o godzinie 10.00  z kościoła pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przy ul. Poznańskiej, wyruszy procesja do kościoła pw. św. Marcina. W parku przy ul. Dworcowej (przy II ołtarzu) zostanie odprawiona Msza św. W związku z procesją, w okolicach swarzędzkiego rynku, mogą pojawić się utrudnienia w funkcjonowaniu swarzędzkiej komunikacji autobusowej.  Z kolei na Nowej Wsi, w  parafii pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela na os. Mielżyńskiego, procesja rozpocznie się  Mszą św. o godz.10.00. Procesja  w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika przy ul. Staszica rozpocznie się także po Mszy Świętej o godzinie 10.00 i przejdzie ulicami: Kaczorowskiego, Bema, Tortunia i Staszica. W kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia na os. Kościuszkowców  o godzinie 10.15 rozpocznie się Msza św.  połączona z procesją do czterech ołtarzy. Utrudnienia komunikacyjne mogą wystąpić  w okolicach pętli na os. Kościuszkowców.

W parafii pw. św. Mikołaja w Wierzenicy, procesja do 4 ołtarzy odbędzie się po Mszy św. o godz.11.30. W procesji będzie się jednak przemieszczał jedynie celebrans z asystą, parafianie będą pozostawać w miejscu, które zajęli podczas Mszy św. – czytamy na stronie internetowej wierzenickiej parafii. W parafii pw. św. Krzyża w Kobylnicy Msza św. zostanie odprawiona o godzinie 8.30, a po niej procesja do 4 ołtarzy; przy ostatnim z nich zostanie  odbędzie się  Msza św. polowa. Z kolei w kościele pw. św. Michała Archanioła w Uzarzewie w tym roku procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.30. W Bogucinie Msza św. w Boże Ciało zostanie odprawiona o 9.00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła (bez ołtarzy). W Siekierkach Wielkich, w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej (do której należy Paczkowo i Rabowice), procesja do 4 ołtarzy odbędzie się po Mszy św. o godzinie 11.30.

- Reklama -