Volkswagen otwiera punkty szczepień dla pracowników

Rozpoczyna się program szczepień przeciw Covid-19 dla wszystkich pracowników Volkswagen Poznań. Jak informuje przedsiębiorstwo, szczepienia realizowane będą na terenie zakładu w Antoninku oraz w dwóch wybranych punktach szczepień w szpitalach.

- Reklama -

Volkswagen to największy pracodawca w regionie. Łącznie w fabrykach w Poznaniu, Wrześni i w Swarzędzu zatrudnionych jest 11 tys. osób, kilka tysięcy to mieszkańcy naszej gminy. Dlatego po tym, jak rząd ogłosił plan wprowadzenia szczepień w firmach, przedsiębiorstwo zgłosiło gotowość przystąpienia do programu. Volkswagen poinformował właśnie, że punkty szczepień dla swoich pracowników otwiera w Poznaniu i we Wrześni. – Punkty szczepień dla pracowników Volkswagen Poznań zostaną uruchomione w zakładzie w Antoninku – ten punkt prowadzony będzie przez specjalistów ze Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu – oraz dodatkowo w szpitalu powiatowym we Wrześni i w szpitalu HCP w Poznaniu. Pierwsze terminy, w których chętni pracownicy Volkswagen Poznań zostaną zaszczepieni przeciw Covid-19, to dni 3, 4 i 5 czerwca br. W tym pierwszym etapie zakłada się zaszczepienie ok. 500 osób – pracowników spółki i członków ich rodzin. W przypadku większego zainteresowania uruchomione zostaną dodatkowe terminy – mówi Patrycja Kasprzyk, rzecznik prasowy VW Poznań.

Każdemu z pracowników, który będzie wybierał się na szczepienie, przyznany zostanie dodatkowy dzień wolny od pracy. Oznacza to, że każdy zatrudniony w Volkswagen Poznań, by przyjąć dwie dawki szczepionki, w określonym czasie dostanie dwa dodatkowe wolne dni. Dotychczas z tej możliwości skorzystało ponad 2000 pracowników firmy, którzy szczepili się w ramach ogólnopolskiego programu. – Do dyspozycji programu szczepień, a tym samym do dyspozycji naszych pracowników, oddaliśmy całą infrastrukturę zakładowej służby zdrowia na terenie Volkswagen Poznań – mówi z kolei Dorota Niedbalska, lekarz medycyny pracy i specjalista chorób wewnętrznych, kierownik Działu Ochrony Zdrowia i BHP w Volkswagen Poznań. – Jednak podmiotami realizującymi bezpośrednio szczepienia  przeciw Covid-19 są tzw. Podmioty Wykonujące Działalność Leczniczą, czyli w naszym przypadku dwa szpitale w Poznaniu i szpital we Wrześni, czyli punkty, które znajdują się blisko lokalizacji naszych zakładów – dodaje specjalistka. Jak jednocześnie poinformował VW Poznań, program szczepień pracowniczych wspierany jest przez akcję promocyjną przeciw Covid-19 – czytamy w komunikacie VW Poznań.

- Reklama -