7.7 C
Swarzędz
sobota, 16 października 2021

Kamienica znowu w płomieniach

W miniony wtorek – po raz kolejny już – doszło do pożaru opuszczonej kamienicy przy ul. Wiankowej w Swarzędzu. Ogień – tym razem - objął dwa pomieszczenia na parterze pustostanu.

Zobacz także

Meblorz z kolejnym zwycięstwem!

Zaginął 19-latek z Biskupic!

Wpadł do rowu

We wtorek, 1 czerwca br. późnym wieczorem doszło do kolejnego pożaru w opustoszałej kamienicy przy ul. Wiankowej w Swarzędzu. W akcji gaśniczej brali udział strażacy ze Swarzędza, Kobylnicy i JRG-3 z Antoninka. – Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów strażacy ustalili, że – tym razem – pożarem objęte są dwa pomieszczenia na parterze pustostanu. Strażacy natychmiast przystąpili do działań ratowniczych –  wyjaśnia Tomasz Tomaszewski, naczelnik OSP Kobylnica. Akcja gaśnicza była szczególnie trudna, bo budynek grozi zawaleniem . – Sprawdzono również pozostałe pomieszczenia z drabin przystawnych przy pomocy kamery termowizyjnej. Działania ratownicze trwały niecałe dwie godziny – relacjonuje szef kobylnickich strażaków.

Przypomnijmy, że w budynku już kilka razy pojawiał się ogień. W marcu 2019 r. w tragicznym pożarze zginął starszy mężczyzna, a jego żona trafiła do szpitala. Z kolei w sierpniu ubiegłego roku, ogień ponownie strawił opustoszałą już kamienicę, ale wówczas nikt nie ucierpiał, choć akcja gaśnicza była wyjątkowo trudna, bo zawaliła się część dachu. Kolejny ogień pojawił się w pustostanie przed miesiącem (6 maja). Wówczas pożar objął cztery pomieszczenia.

- Reklama -
- Reklama -

Aktualności

Wpadł do rowu

Powiat powalczy z RDOŚ o obwodnicę

Lider zgasił Płomień

Koncert Tomasza Stockingera

- Reklama -