0.3 C
Swarzędz
środa, 7 grudnia 2022

Wakacje pod namiotem – jak się przygotować?

Biwak to doskonała alternatywa dla luksusowych wakacji spędzonych w pięciogwiazdkowym hotelu. Wypoczynek na łonie natury z dala od hałasu wielkiego miasta, to dobry pomysł, aby zapomnieć o pracy i naładować się pozytywną energią. Do takiego wyjazdu trzeba się jednak odpowiednio przygotować. O czym powinieneś pamiętać i co ze sobą zabrać zanim wyruszysz na biwak? Podpowiadamy!

Zobacz także

Gdzie rozbić namiot?

Luksusowe hotele, kurorty i wczasy all inclusive to standardowa oferta większości biur podróży. Nie każdemu jednak odpowiadają zagraniczne wyjazdy i spędzanie wakacji w obleganych przez turystów kurortach. Dla osób, którym zależy na spokojnym wypoczynku w otoczeniu przyrody oraz przeżyciu wyjątkowej przygody, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wyjazd pod namiot. Biwakowanie to doskonała rozrywka dla całej rodziny i okazja do pooddychania świeżym powietrzem z dala od przeludnionych miast. W malowniczych zakątkach Polski bez problemu znajdziesz prywatne kempingi oraz ośrodki wypoczynkowe, które oferują możliwość rozbicia namiotu. Na ich terenie często jest udostępniona kuchnia i łazienka z natryskami, dlatego to dobre rozwiązanie na wyjazd z małymi dziećmi. Więcej o wyborze miejsca do biwakowania przeczytasz na stronie https://rankomat.pl/turystyka/wakacje-pod-namiotem-jak-sie-przygotowac. Jeżeli zależy Ci na tym, aby rozbić namiot w odludnym miejscu na dzikim terenie, powinieneś wcześniej sprawdzić, czy jest to legalne. Według polskiego prawa nie można bowiem urządzać kempingu w rezerwatach i parkach narodowych oraz w lasach poza wyznaczonymi do tego miejscami.

Co zabrać pod namiot?

W porównaniu do wakacji w hotelu, wyjazd pod namiot można uznać za dość ekstremalną formę spędzania czasu. Wszystkie przedmioty niezbędne do codziennego funkcjonowania musisz zabrać ze sobą, aby być przygotowanym na różne sytuacje. Czego, oprócz namiotu, nie może zabraknąć w Twoim ekwipunku?

 • ciepłego śpiwora i karimaty,
 • kuchenki gazowej i zestawu podstawowych naczyń oraz sztućców,
 • latarki, powerbanka, przedłużacza, podręcznej lampki oraz kompletu baterii,
 • ubrań dostosowanych do różnych warunków pogodowych,
 • apteczki wyposażonej w leki i opatrunki pierwszej potrzeby,
 • nawigacji lub mapy.

Biwakowanie uważane jest za bezpieczną formę wypoczynku, ale mimo to trzeba się liczyć z możliwością wystąpienia różnych zagrożeń. Jeżeli nawet wybierasz się na kemping niedaleko Twojego miejsca zamieszkania, powinieneś wykupić ubezpieczenie turystyczne. Znajdziesz je na stronie https://rankomat.pl, gdzie przy pomocy kalkulatora określisz zakres ochrony, jakiej potrzebujesz. Dzięki temu nie musisz płacić za ubezpieczenie od zdarzeń, z którymi nie spotkasz się podczas wyjazdu pod namiot. Co w takim razie powinna zawierać taka polisa?

 • assistance,
 • OC w życiu prywatnym,
 • ubezpieczenie od kradzieży,
 • pokrycie kosztów ratownictwa oraz transportu medycznego,
 • NNW.

Podstawowy pakiet możesz rozszerzyć o dodatkowe elementy. Firmy ubezpieczeniowe pozwalają bowiem na sporą dowolność w doborze zakresu ochrony, aby polisa turystyczna była idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Fotopexels
- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)