środa, 12 czerwca 2024
14.8 C
Swarzędz

Bezrobocie ciągle wysokie

Maj to kolejny miesiąc, kiedy bezrobocie w naszej gminie utrzymuje się na wysokim poziomie. Mieszkańców bez pracy nadal jest dwukrotnie więcej niż rok temu.

Zobacz także

- Reklama -

Od ponad roku liczba bezrobotnych w naszej gminie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Wskutek pandemii koronawirusa wielu mieszkańców straciło pracę, sporo firm zostało też zlikwidowanych. Jak obecnie wygląda sytuacja w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu, w którym rejestrują się osoby poszukujące pracy z naszej gminy?

W maju w poznańskim pośredniaku było zarejestrowanych łącznie 11.979 mieszkańców Poznania i 17 gmin powiatu (w kwietniu – 12.033),  z czego  7.598 to osoby z Poznania, a  4.381 to mieszkańcy z gmin powiatu poznańskiego.

Liczba bezrobotnych swarzędzan nadal jest dwukrotnie wyższa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W maju  liczba  mieszkańców, którzy utracili pracę i zarejestrowali się w poznańskim „pośredniaku” wyniosła 597 osób (natomiast  przed miesiącem – 596 osób). Obecnie wśród osób bez pracy większość stanowią kobiety (353), osób do 30 roku życia jest 117, a bezrobotnych swarzędzan powyżej 50-tki – 139.  116 osób jest obecnie uprawnionych do pobierania zasiłku. Z kolei 217 osób jest długotrwale bezrobotnych. W minionym miesiącu Urząd Pracy skierował do bezrobotnych mieszkańców naszej gminy 120 ofert pracy, czyli zdecydowanie więcej niż w poprzednich miesiącach. W maju 37 osób zarejestrowanych w poznańskim PUP pracę podjęło.

Oferty pracy z terenu gminy Swarzędz (źródło PUP Poznań):

spedytor, rekruter z j. ukraińskim i rosyjskim,  nauczyciel angielskiego, nauczyciel obróbki skrawaniem, nauczyciel logistyki, pracownik produkcji, pracownik magazynowy,  pracownik magazynu odzieżowego, sekretarka, monter wiązek kablowych, mechanik, instalator.

- Reklama -
- Reklama -