sobota, 20 kwietnia 2024
5.3 C

Kolejny sukces swarzędzkich zapaśników!

W Kartuzach odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Kaszub w zapasach w stylu klasycznym. Bardzo dobrze zaprezentowała się ekipa ze Swarzędza, pod wodzą trenerów P. Leonarczyka i N.Nogaja, zdobywając drużynowo 2 miejsce.

W zawodach wzięło udział ponad 160 zawodników z 19 klubów, w tym drużyny z Armenii, Niemiec i Danii. Wspaniale wypadli zapaśnicy Unii, którzy drużynowo zajęli 2 miejsce, a indywidualnie zdobyli 11 medali.Pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy – Cartusia Kartuzy, a trzecie drużyna z Danii. Indywidualnie swarzędzcy zawodnicy zdobyli pięć złotych medali: OliwierBiałasik, Patryk Remlein, Michał Kałużny, Olaf Cierzniewski i Piotr Chełek, jeden srebrny: Tymoteusz Czarnota i pięć brązowych: Mateusz Tomelka, Tylski Albert, Gracz Michał, Nicholas Kempiński, Antoni Głodowski.