czwartek, 28 marca 2024
11.3 C

Brąz juniorów Swarka!

To już pewne! Juniorzy Swarka w swoim debiutanckim sezonie wywalczyli brązowe medale Mistrzostw Polski. W decydującym spotkaniu pokonali AZS Politechnikę Poznańską 5:3!

W niedzielę, 13 czerwca odbyła się przedostatnia kolejka sezonu 2020/2021. Swarek na stadionie AWF podejmował lokalnego rywala AZS Politechnikę Poznańską. Wiadomo było, że wygrana zapewni swarzędzanom brązowy medal Mistrzostw Polski. Mecz, jak to derby, dostarczył kibicom sporo emocji. W pierwszej połowie Politechnika dwukrotnie obejmowała prowadzenie, a Swarek wyrównywał. Dopiero w trzeciej kwarcie swarzędzanie „odskoczyli” rywalom i do końca meczu nie pozwoli odebrać sobie zwycięstwa. Brązowy medal jest dużym sukcesem młodej drużyny ze Swarzędza, debiutującej w tym sezonie w kategorii junior.