Wyzdrowiało ponad 6 tys. swarzędzan!

W ostatnich 3 tygodniach w naszej gminie odnotowano bardzo duży spadek liczby zakażonych SARS-CoV-2. Według danych ze środy (16 czerwca), obecnie w gminie mamy tylko jeden aktywny przypadek Covid-19; ponad 100 osób przebywa jednak na kwarantannie. Takich statystyk nie mieliśmy od zeszłego lata. To jednak nie jedyna dobra informacja. Ze statystyk Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej wynika, że w ciągu ostatnich kilkunastu dni nie zwiększył się w Swarzędzu bilans ofiar śmiertelnych.

- Reklama -

Stan na  środę: jedna zakażona osoba

Ostatnie 3 tygodnie przyniosły znaczącą poprawę sytuacji epidemiologicznej w naszym mieście i gminie. Najnowsze dane Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu wskazują na bardzo duży spadek liczby zakażonych mieszkańców. Pod koniec kwietnia notowano 300 aktywnych przypadków, na początku maja niemal 100 osób w naszej gminie było zakażonych SARS-Cov-2, przed 3 tygodniami informowaliśmy o 31 aktywnych przypadkach, a w chwili obecnej (stan na środę, 16 czerwca), to jeden aktywny przypadek. Oczywiście to dane oficjalne. Zmniejszyła się także liczba mieszkańców naszej gminy przebywających na kwarantannie. Obecnie to 107 osób, a w marcu – przypomnijmy – liczba osób na kwarantannie wynosiła ponad 1,3 tys.

Bez kolejnych zgonów

W ciągu ostatnich 3 tygodni nie wzrosła liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w naszej gminie. Przypomnijmy jednak, że od stycznia br. odnotowano 58 zgonów wśród naszych mieszkańców, a od początku trwania epidemii (marzec 2020 r.)  walkę z koronawirusem przegrało 93 swarzędzan.

12 nowych przypadków w trzy tygodnie

W ciągu ostatnich trzech tygodni PSSE w Poznaniu zanotowała – zaledwie – 12 nowych przypadków SARS-CoV-2 wśród mieszkańców naszej gminy. Od stycznia br. koronawirusem zakaziło się – przynajmniej w świetle oficjalnych statystyk – 3771 mieszkańców. Natomiast przez 14 miesięcy trwania epidemii, od marca 2020 roku do maja br., SARS-CoV-2 potwierdzono łącznie u 6234 swarzędzan. Do tej pory wyzdrowiało 6.141 mieszkańców miasta i podswarzędzkich sołectw.

Gmina Swarzędz (stan na 16 VI):

  • Zakażenia od stycznia br.: 3,7 tys.
  • Zakażenia łącznie od początku epidemii: 6,2 tys.
  • Zgony od stycznia br.: 58
  • Zgony  łącznie od początku epidemii: 93
  • Wyzdrowiało: 6,1 tys. osób
- Reklama -