niedziela, 16 czerwca 2024
23.3 C
Swarzędz

Swarzędzcy zapaśnicy najlepsi w Warszawie!

W miniony weekend w Warszawie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza młodzików i kadetów. Unici na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu - organizatora - UKS Talentu Białołęka i po fantastycznych bojach zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej.

Zobacz także

- Reklama -

Poza klubami z Warszawy i Mazowsza przyjechały, oprócz nas, kluby z województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Rangę zawodów podniosła obecność Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego, Pana Andrzeja Suprona. 
Unia Swarzędz wygrała klasyfikację końcową, na podium znaleźli się jeszcze Talent Białołęka oraz UKS Piątka Piaseczno. Indywidualnie nasi zawodnicy zdobyli 4 złote medale: Oliwier Białasik, Michał Kałużny, Michał Gracz, Mateusz Wierzbiński. Srebrne medale wywalczyli natomiast: Patryk Remlein, Konrad Sobkowiak, Hubert Sobkowiak, Albert Tylski, a brązowe medale: Wiktor Brodziszewski, Antoni Głodowski, Tymoteusz Czarnota, Dawid Stasiak i Mateusz Tomelka. Obecni w Warszawie trenerzy Piotr Leonarczyk i Norbert Nogaj wyrazili duże zadowolenie po zwycięstwie.  – Jest bardzo dobrze, jednak najważniejsze zawody jeszcze przed nami. Nie ma co spoczywać na laurach, tylko dalej ciężko pracować – podsumował trener Leonarczyk.

- Reklama -
- Reklama -