-0.1 C
Swarzędz
czwartek, 8 grudnia 2022

Retro czy vintage – jak wybrać idealną suknie ślubną?

Projektanci sukien ślubnych coraz częściej sięgają po stare wykroje i inspirują się modą sprzed kilkudziesięciu lat. Suknie, które jeszcze niedawno byłyby oznaką niepodążania za najnowszymi trendami, dziś święcą triumfy i królują nie tylko na wybiegu, ale na coraz liczniejszych ceremoniach w stylu retro. Fasony sprzed lat idealnie bowiem komponują się z motywem wesela w stylu rustykalnym, tak często wybieranym przez panny młode.

Zobacz także

Suknia ślubna w stylu vintage czy sukniaślubna w stylu retro?

Potocznie określenia vintage i retro używane są zamiennie nawet przez osoby, które sprzedają suknie ślubne. Warto jednak wiedzieć, że pojęcia te, wbrew powszechnej opinii, nie oznaczają tego samego. Suknie ślubne w stylu retro to nowe produkty, które zostały uszyte według starych krojów i stylizowane są na lata ubiegłe. Są więc wykonane z obecnie dostępnych materiałów i dodatków, które mają za zadanie imitować dawny styl sukni ślubnej retro.

Suknie ślubne w stylu vintageto ubrania pamiętające swoje dawne czasy. Zostały uszyte w ówczesnym stylu i z wykorzystaniem dostępnych wówczas materiałów i dodatków. W związku z upływem lat wymagają często odświeżenia lub drobnych przeróbek krawieckich, jednak cała suknia ślubna vintage pozostaje niezmieniona mimo upływu lat. Dobrym przykładem są suknie ślubne, które przechodzą w rodzinie z pokolenia na pokolenie.

Podróż do XX wieku

Obserwując trendy w modzie, trudno jednoznacznie określić jaka powinna być suknia ślubna w stylu retro w SuknieBoho.pl. Styl ten jest bardzo różnorodny, ponieważ czerpie inspirację z wielu dekad, trendów. Możliwości więc jest bardzo wiele. Suknie ślubne retro mogą być stylizowane na lata 20, 40 czy 60 lub każdą inną wybraną epokę w dziejach mody. Są one stylizowane na słynne dekady XX wieku i podkreślają kobiece kształty poprzez zwężenia na wysokości talii oraz rozkloszowany dół. Suknie ślubne retro stylizowane na lata 20 charakteryzują się z kolei długim prostym krojem, który ukrywa kobiece krągłości, wysmuklając i wydłużając optycznie sylwetkę.

Suknie ślubne vintage to prawdziwe perełki, które dostępne są głównie na aukcjach internetowych lub sklepach z używanymi ubraniami. Ich niepowtarzalność polega na tym, że przetrwały tylko wybrane kroje z lat ubiegłych i trudno jest dopasować ją do indywidualnych oczekiwań. Jest to gotowy produkt, który można jedynie przerobić w niewielkim stopniu poprzez zwężenie, skrócenie lub inne drobne poprawki krawieckie.

Jak wybrać idealną suknię ślubną?

Decydując się na suknie w stylu z dawnych lat, warto mieć na uwadze te różnice, aby uniknąć rozczarowań. Suknia ślubna w stylu retro dobrze sprawdzi się u panny młodej, która ceni sobie indywidualne podejście w stylizacji ślubnej i chce wyglądać w tym dniu dokładnie tak jak sobie wymarzyła. Styl retro oferuje wiele wariantów, a możliwość uszycia sukni od nowa sprawia, że będzie idealnie dopasowana do sylwetki i oczekiwań panny młodej.

Wśród kobiet planujących swoją ceremonię ślubną są też takie, które doceniają rzeczy posiadające swoją historię. Suknia ślubna w stylu vintage będzie wówczas idealnym wyborem. Jeśli suknia ta pozostaje w rodzinie i może uświetnić kolejną ceremonię, zyskuje ona dodatkową wartość i z pewnością wywoła wzruszenie wśród najbliższych. Poszukiwanie idealnej sukni ślubnej vintage nie jest proste, ale jeśli uda się taką znaleźć, można mieć pewność, że będzie ona niepowtarzalna.

- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)