niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Dni Swarzędza w najbliższy weekend!

W najbliższy weekend, 3 i 4 lipca odbędą się tegoroczne Dni Swarzędza. 3 lipca na scenie pojawią się Chłopcy z Placu Broni, Golden Life oraz Dawid Kwiatkowski, a także przedstawiciele muzyki klubowej. Zagrają: dj Skytech, duet MELO.KIDS oraz DJ Zet i DJ Johny DJ Nina Suerte. Z kolei w niedzielę odbędzie się Festiwal Orkiestr Dętych oraz festiwal food trucków. Impreza odbędzie się w reżimie sanitarnym, co oznacza, że obowiązują limity dla osób niezaszczepionych (do 250 osób). Osoby w pełni zaszczepione mogą uczestniczyć w Dniach Swarzędza bez ograniczeń.

Zobacz także

- Reklama -

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w tym roku zorganizowane zostaną Dni Swarzędza. Impreza odbędzie się 3-4 lipca. 3 lipca na Polanie nad Jeziorem zagrają: Chłopcy z Placu Broni, Golden Life oraz Dawid Kwiatkowski. Po koncertach rozpocznie się wieczór z muzyką klubową. – Do tańca porwą nas dj Skytech, duet MELO.KIDS oraz DJ Zet i DJ Johny DJ Nina Suerte. Przy feerii świateł i elektronicznych dźwiękach muzyki bawić się będziemy do późnych godzin nocnych – informuje swarzędzki ratusz. Z kolei 4 lipca na Scenie nad Jeziorem odbędzie się Festiwal Orkiestr Dętych. Ta tradycyjna impreza od wielu lat przyciąga wierne grono widzów. Atrakcją tegorocznego festiwalu będą dania serwowane z popularnych i lubianych food trucków.

Program imprezy:

3 lipca – Polana ul. Strzelecka:

14.30 – Koncert Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa,

15.15-  Sekcja Tańca ośrodka Kultury

15.45 – sekcja Wokalna Ośrodka Kultury

17.00 – koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni

18.30 – koncert Zespołu Golden Life

20.00 – Koncert Dawida Kwiatkowskiego

21.30 – Muzyka Klubowa:  Skytech, MELO.KIDS, DJ Zet i DJ Johny, Nina Suerte

4 lipca – Festiwal Orkiestr Dętych

14.30 – przemarsz Orkiestr z ul. Wrzesińskiej

15.00 – otwarcie festiwalu – Rynek

16.00 – koncerty Orkiestr – Scena nad Jeziorem

W godz. 12.00-22.00 –  Swarzędzki Festiwal Smaków – z udziałem food truck’ów z całej Polski – Scena nad Jeziorem

Dni Swarzędza z limitem niezaszczepionych

Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, wstęp  na teren imprezy odbywać  się będzie na podstawie weryfikacji osób pod kątem szczepień. Podczas Dni Swarzędza będzie zatem obowiązywał limit uczestników niezaszczepionych – do 250 osób. Osoby zaszczepione dwoma dawkami, lub jedną firmy Johnson&Johnson będą uczestniczyć w wydarzeniu bez ograniczeń. – Osoby deklarujące, że są zaszczepione dwoma dawkami dowolnej szczepionki przeciw COVID-19, bądź jednodawkową Johnson & Johnson będą mogły potwierdzić to, pokazując ekran z kodem QR z aplikacji mObywatel, zaświadczenia o dokonanym szczepieniu, lub zdjęcie takiego zaświadczenia zamieszczone w telefonie – wyjaśniają przedstawiciele Ośrodka Kultury w Swarzędzu, organizatora imprezy. Dodatkowo na terenie imprezy obowiązywać będzie nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką oraz dystans 1,5 m między uczestnikami. Przy wejściu natomiast będzie obowiązkowa dezynfekcja dłoni. – Prosimy o wyrozumiałość. Jest to pierwsza większa impreza organizowana przez nas w czasach obostrzeń, zakazów i pandemii. Dokładamy wszelkich starań, żeby byli Państwo bezpieczni i wszystko odbywało się zgodnie z prawem – podkreślają organizatorzy. Na teren imprezy będzie można wejść od ulicy Strzeleckiej (wejście główne) oraz od ulicy Kosynierów (od strony ścieżki pieszo – rowerowej). Otwarcie bram od godz. 14.00.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -