niedziela, 21 kwietnia 2024
6.3 C
Swarzędz

Mistrzowie Europy zagrają w Zalasewie!

Zespół Zaksa Kędzierzyn-Koźle – triumfatorzy tegorocznej Ligi Mistrzów zagrają podczas XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia, który w dniach 25-26 września odbędzie się w Zalasewie.

Zobacz także

- Reklama -

Po roku przerwy – spowodowanym epidemią – do Zalasewa powraca XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Impreza odbędzie się w dniach 25-26 września. Dla mieszkańców Wielkopolski będzie to trzecia okazja do podziwiania na żywo najlepszych siatkarzy na świecie w tej lokalizacji. – Jesteśmy bardzo dumni, że w Zalasewie będziemy gościć zawodników, których niezwykłe osiągnięcia śledziliśmy w telewizji. Wierzę, że przed przyjazdem do nas, zdążą powiększyć swoją kolekcję medalową na Igrzyskach Olimpijskich i mistrzostwach Europy – podkreśla burmistrz Marian Szkudlarek. Na razie znamy tylko jednego uczestnika Memoriału. To zdobywca Pucharu Europy, tegoroczny triumfator Ligi Mistrzów, drużyna Zaksy Kędzierzyn-Koźle.

Bardzo się cieszę, że ZAKSA ponownie przyjęła nasze zaproszenie. – mówi z kolei Anna Sumelka, organizatorka XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. Dla siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozgrywany z końcem września turniej będzie sprawdzianem dyspozycji przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi, o czym wspomniał prezes klubowych mistrzów Europy. – Bardzo nam miło, że po raz kolejny otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w Memoriale. Cieszymy się, że wracamy do normalności i mamy nadzieje, że w Zalasewie spotkamy się z kibicami – podkreśla trener Zaksy, Sebastian Świderski.Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to pierwsza z czterech drużyn, którą odkryli organizatorzy. Kolejne trzy poznamy w najbliższych tygodniach. Bilety na XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia będą dostępne już wkrótce.

- Reklama -
- Reklama -