piątek, 29 marca 2024
11.8 C
Swarzędz

Brąz juniorek młodszych Swarka!

Brązowe medale zdobyły juniorki młodsze Swarka podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Gnieźnie.

Tegoroczne finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorek młodszych okazały się jednymi z najbardziej wyrównanych w historii. Na podstawie eliminacji bardzo trudno było wskazać faworyta. Swarzędzanki pojechały do Gniezna bronić złotego medalu sprzed roku, więc apetyty miały spore.Już pierwszy kolejka spotkań pokazała, że o końcowym sukcesie decydować będą niuanse. Swarek zremisował bezbramkowo z AZS Politechniką Poznańską, a Hokej Start Brzeziny również bezbramkowo z KKS Kolejarz Gliwice. Swarzędzanki grały bardzo ofensywnie, stworzyły sporo sytuacji podbramkowych, niestety ani razu nie pokonały bramkarki z Poznania.Druga kolejka przyniosła pierwsze rozstrzygnięcia. Brzeziny wygrały z Politechniką 2:0, natomiast Swarek uległ drużynie z Gliwic 1:2. Wynik zupełnie nie odzwierciedlił wydarzeń na boisku. Gra toczyła się na połowie przeciwnika, wystarczyły jednak dwie akcje rywalek, by to one strzeliły dwa gole i wygrały mecz.Trzecia runda spotkań rozpoczęła się od wygranej KKS Kolejarza Gliwice nad Politechniką 1:0. Oznaczało to, że Swarek musiał wygrać różnicą dwóch bramek, aby zdobyć srebrny medal. Brzezinom zwycięstwo dawało złoty medal. Mecz zakończył się remisem, po tym jak rywalki wyrównały na 3 minuty przed końcem meczu.

Skład drużyny Swarka: Zuzanna Szymkiewicz, Olga Wojciechowska, Amelia Kujawa, Dominika Bucher, Paulina Antoniewicz, Natalia Bucher, Jagoda Arciszewska, Magdalena Stadnik, Oliwia Tujdowska, Weronika Piguła, Zofia Chudzyńska, Alicja Adamczyk.

Trener: Oriana Bratkowska. Kierownik: Dawid Kujawa.