poniedziałek, 15 kwietnia 2024
13 C
Swarzędz

Piotr Chełek na podium Olimpiady Młodzieży!

Wspaniały sukces odniósł na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zapaśnik swarzędzkiej Unii, Piotr Chełek, który wywalczył brązowy medal w kategorii do 80 kg.

Zobacz także

- Reklama -

W tym roku Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbywa się w Pabianicach,gdzie walczyli najlepsi klasycy w Polsce. Do tej imprezy zakwalifikowało się dwóch Unitów: Olaf Cierzniewski (71kg) i Piotr Chełek (80kg).

– Piotr szedł jak burza w 1/4 pokonał faworyta wagi – zdobywcę wiosennego Pucharu Polski – Puchalskiego z Warszawy. W półfinale niestety nieznacznie 3-1 uległ zawodnikowi z Raciborza – Iwańskiemu i w niedzielnych finałach wystąpił w walce o brązowy medal. Tu nie pozostawił złudzeń i pewnie wygrał 5-0 z Fietzem z Sobieskiego Poznań, zdobywając 3 miejsce w Mistrzostwach Polski – podkreśla Grzegorz Mazurek, wiceprezes i trener Unii Swarzedz.

Olaf walczył, zdaniem trenerów, w najsilniej obsadzonej kategorii. Po wygranej w eliminacjach już w 1/8 musiał uznać wyższość zawodnika z Kostrzyna. Walczył dzielnie w grupie B, w której wygrał z Wanginem z Lidzbarka Warmińskiego, ale później uległ w walce z Rostkiem z Raciborza ostatecznie zajmując 8 miejsce.

Klasyfikacja drużynowa była bardzo zacięta, ale wygrali nasi sąsiedzi z KS Sobieski Poznań – 1. Sobieski Poznań 43pkt

2. Unia Racibórz 43 pkt

3. AKS Piotrków Trybunalski 42 pkt

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -