19.8 C
Swarzędz
sobota, 13 sierpnia 2022

Swarzędzanie lecą na Igrzyska!

Dwoje mieszkańców naszej gminy: zapaśniczka Agnieszka Wieszczek – Kordus i pływak Kacper Majchrzak będą reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Zobacz także

23 lipca w stolicy Japonii rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie. Polska wysyła do Tokio 428 – osobową reprezentację, w tym 215 zawodników – 103 kobiety i 115 mężczyzn. W kadrze olimpijskiej znalazło się dwoje mieszkańców naszej gminy: zapaśniczka poznańskiego WKS Grunwald Agnieszka Wieszczek – Kordus i pływak Warty Poznań Kacper Majchrzak.

Agnieszka  Wieszczek – Kordus jest brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008), gdzie zdobyła pierwszy w historii medal dla Polski w zapasach kobiet i olimpijką z Rio de Janeiro (2016). Jest też wielokrotną medalistką Mistrzostw Europy i 7–krotną mistrzynią Polski. Z kolei Kacper Majchrzak to dwukrotny olimpijczyk z Rio de Janeiro 2016 i Londynu 2012, rekordzista i mistrz Polski na 200m stylem dowolnym, finalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Na Uniwersjadzie w Tajpej w sierpniu 2017 r. zdobył dwa srebrne medale na dystansie 100 i 200 m stylem dowolnym.

Trzymamy kciuki za udany występ w Tokio!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -