wtorek, 19 marca 2024
0 C

Reprezentował Polskę na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata!

Swarzędzanin Przemysław Wanat reprezentował Polskę na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w wioślarstwie, które w minionym tygodniu odbyły się w czeskich Racicach.

Przemysław Wanat, swarzędzki stypendysta, trenuje wioślarstwo w poznańskim klubie AZS AWF. Młody sportowiec uzyskał nominację na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata, które w dniach 7-11 lipca odbywały się w czeskich Racicach. Przemek reprezentował Polskę w obsadzie ósemka ze sternikiem (8+), która zajęła piąte miejsce (05:45.72) w finale B i została sklasyfikowana na 11. miejscu wśród męskich ósemek.

Przemysław Wanat brał udział jako reprezentant Polski w takich zawodach jak regaty międzynarodowe w Monachium, gdzie z kolegami z osady ósemki stanęli na podium na 2 miejscu, Mistrzostwach Europy juniorów gdzie też na ósemce zdobył 5 miejsce oraz na Mistrzostwach Świata juniorów, które również zakończyły się 5 miejscem.