niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Wandale zdewastowali trybuny

Kolejne publiczne miejsce do rekreacji padło ofiarą gminnych wandali. Tym razem zdewastowane zostały trybuny na boisku przy Szkole Podstawowej w Kobylnicy.

Zobacz także

- Reklama -

Kilka dni temu nieznani sprawcy powyrywali część plastikowych siedzisk z trybun znajdujących się na boisku sportowym w Kobylnicy, tuż przy miejscowej podstawówce. O sprawie za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował klub LZS Piast Kobylnica, nie kryjąc oburzenia tym wydarzeniem: – Ciężko nawet coś napisać, ale nasuwają się pewne wnioski:
łapać, karać i tępić chamstwo, które żyje wśród nas! Mam nadzieję, że uda się na podstawie monitoringu ustalić kto to zrobił i przykładnie ukarać.
Dopóki nie dojrzejemy jako ludzie i społeczność, niestety trzeba wszystko zamykać, grodzić i izolować. A z tego miejsca apel do władz gminy, m.in. Pana Burmistrza o pomoc w zabezpieczeniu obiektów sportowych w Kobylnicy i Gruszczynie, bo niestety widać jak to się kończy, a to nie pierwszy taki akt wandalizmu na tych obiektach, które mają służyć naszym dzieciakom i społeczności
– czytamy na fejsbukowym profilu klubu. Nie pierwszy, bo przypomnijmy choćby, że w grudniu ubiegłego roku do dewastacji publicznego mienia doszło na innym miejscowym boisku – w Gruszczynie. Wówczas nieznani sprawcy połamali drzewka przy obiekcie oraz zniszczyli murawę. Sprawa zdewastowania trybun w Kobylnicy, jak się dowiedzieliśmy, zostanie niebawem przekazana swarzędzkiej Policji. Miasto, do którego należy ten teren, zapowiada natomiast dokładną analizę monitoringu w tym miejscu: – Takie naprawy są kosztowne i szkoda, że w ten sposób marnowane są publiczne pieniądze. Będziemy jednak przeglądać zapisy z miejscowych kamer, próbując ustalić sprawców – deklaruje w rozmowie z „TS” wiceburmistrz Grzegorz Taterka, podkreślając jednocześnie, że właśnie z tego powodu większość podobnych miejsc w gminie jest otwarta tylko przez część dnia, choć miasto ma pełną świadomość, że nie wszystkim mieszkańcom się to podoba. Jeśli osoba, bądź osoby odpowiedzialne za zniszczenie trybun w Kobylnicy zostaną ustalone, gmina najprawdopodobniej obciąży ich kosztami naprawy. My z kolei apelujemy do mieszkańców o reagowanie, gdy są świadkami podobnych incydentów. Zgłoszenia w tego typu sprawach można przekazywać na bieżąco Straży Miejskiej (telefon interwencyjny 61 65 109 86) lub funkcjonariuszom Policji (tel. całodobowy 61 84 148 00).

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -