wtorek, 5 grudnia 2023
-5.1 C
Swarzędz

Włoska drużyna zagra w Zalasewie!

Jedna z najbardziej utytułowanych drużyn świata zagra w XVI Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Sir Safety Perugia po raz pierwszy w historii przyleci do Polski na turniej towarzyski. Wielkopolscy kibice będą mieli niepowtarzalną szansę, aby podziwiać na żywo gwiazdy światowego formatu.

Zobacz także

- Reklama -

Organizatorzy XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia przyzwyczaili kibiców do tego, że co roku do Zalasewa przyjeżdżają czołowe drużyny z Plus Ligi. Tym razem do najlepszych ekip z krajowego podwórka dołącza światowa potęga – Sir Safety Perugia. Włoski gigant ma w swoim składzie takie gwiazdy siatkówki jak Wilfredo Leon, Matthew Anderson czy Simone Gianelli. – Dziękuję prezesowi Gino Sirciemu za przyjęcie zaproszenia na naszą imprezę. Zrobimy wszystko, aby jego zawodnicy czuli się u nas jak w domu – mówi Anna Sumelka – organizatorka Memoriału. – Mieliśmy już okazję gościć zespoły zagraniczne światowego formatu, jednak przyjazd Perugii to dla naszej dyscypliny historyczna chwila – dodaje.

Światowa potęga

Sir Safety Perugia to jedna z najlepszych drużyn świata. Co roku wymieniana jest jako jeden z faworytów do wygrania Ligi Mistrzów i włoskiej SuperLega. W swojej bogatej kolekcji mają siedem medali rodzimego czempionatu, w tym złoto z 2018 roku. Klub ten dwukrotnie wygrywał Puchar i trzykrotnie Superpuchar Włoch. W Europie zdobyli srebro w 2017 i brąz w 2018 roku. Przez większość ostatniego sezonu trenerem zespołu był Vital Heynen – selekcjoner reprezentacji Polski. Oprócz Wilfredo Leona, w trakcie play offów klub wzmocnił także Maciej Muzaj. Obecnie włoską ekipę prowadzi Nikola Grbic, który poprowadził Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do wygrania Ligi Mistrzów. – XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia to dla nas doskonały test przed startem rozgrywek. Będziemy mieli okazję rywalizować z bardzo mocnymi drużynami, dzięki czemu odpowiednio przygotujemy się do sezonu – mówi szkoleniowiec Perugii. – Bardzo się cieszę na przyjazd do Polski również ze względów prywatnych – będę miał okazję spotkać się z moimi przyjaciółmi, z którymi wygraliśmy siatkarską Ligę Mistrzów – dodaje.

Bilety na XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia

Zestawienie drużyn XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia wygląda imponująco. Klubowy mistrz Europy – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, pełna reprezentantów Polski trzecia drużyna Plusligi – Verva Warszawa Orlen Paliwa, genialna w ruchach transferowych i posiadająca znakomitych kibiców – Aluron CMC Warta Zawiercie oraz włoska potęga – Sir Safety Perugia. Jedno jest pewne – kibice siatkówki z Wielkopolski mają niepowtarzalną okazję zobaczyć na żywo prawdziwy gwiazdozbiór najlepszych zawodników na świecie. Podziwiać w jeden weekend Leona, Andersona, Gianelliego, Śliwkę, Kaczmarka, Semeniuka, Conte, Kovacevica, Konarskiego czy Nowakowskiego, Wojtaszka i Kwolka to sposobność iście wyjątkowa i prawdopodobnie niepowtarzalna. Do sprzedaży trafiły właśnie wejściówki na tę imprezę, które można nabyć w serwisie Ticketos.pl. Karnet dwudniowy kosztuje 140 złotych. Bilety jednodniowe dostępne są w cenie 80 złotych. Impreza zorganizowana będzie zgodnie z obostrzeniami epidemicznymi – co oznacza mniejszą liczbę miejsc niż dotąd. – Skład tegorocznego Memoriału napawa nas dumą. Tegoroczna edycja Memoriału przejdzie do historii – mówi burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. – Serdecznie zapraszam kibiców siatkówki na tę imprezę – dodaje.

- Reklama -
- Reklama -