sobota, 3 czerwca 2023
9 C
Swarzędz

Swarzędzcy mastersi z workiem medali!

24 lipca br. w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Rzutach Nietypowych. Naszą gminę reprezentowali: Renata Żerko oraz Danuta i Andrzej Kapturscy. Nasze reprezentantki wróciły z workiem medali, a pani Renata ustanowiła nowy rekord Polski!

Zobacz także

Pani Danuta Kapturska wystąpiła  w czterech konkurencjach: schockoramie (czyli rzutach kulami o wadze 1 kg, 1,5 kg i 2 kg stylem dyskowym z miejsca), rzucie granatem o wadze 250 gramów, rzucie młotem szkockim (czyli „ciężarkiem” na sztywnym pręcie o wadze 5 kg),

i slingballu („piłką lekarską na pasku” o wadze 1 kg). Pani Danuta zdobyła aż cztery złote medale! Również wspaniały sukces odniosła Pani Renata Żerko. Gruszczynianka startowała w następujących konkurencjach: speeroramie (czyli rzutach kulkami o wadze 1 kg, 1,5 kg i 2 kg stylem oszczepniczym), rzucie granatem o wadze 250 gramów i rzucie „młotem szkockim”. W tych trzech konkurencjach Pani Renata zdobyła po złotym medalu. Natomiast w slimgballu zdobyła srebrny medal.

W tym miejscu należy podkreślić, że od ubiegłego roku do pani Renaty należał rekord Polski w jej grupie wiekowej w „speeroramie”. Wówczas osiągnęła wynik 40,28 m. W trakcie tegorocznych zawodów Pani Renata poprawiła swój rekord o blisko 3,5 metra. Od 24 lipca 2021 r. wynosi  on 43,75 cm.

We wspomnianych zawodach wziął również udział Andrzej Kapturski. Co prawda nie stanął na podium, ale można powiedzieć, że „godnie reprezentował nasze miasto”.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -