poniedziałek, 15 lipca 2024
22.9 C
Swarzędz

Reanimowali dwóch mieszkańców

Miniony piątek, 13 sierpnia był wyjątkowo tragiczny. Tego dnia swarzędzcy strażacy dwukrotnie pomagali w ratowaniu życia starszych swarzędzan. Niestety, mimo akcji reanimacyjnej, nie udało się u 71–latka i 65–latka przywrócić czynności życiowych.

Zobacz także

- Reklama -

13 sierpnia, kwadrans po godzinie 7.00, strażacy ze Swarzędza zostali wezwani do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego na os. Czwartaków w celu prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej u 71-letniego mężczyzny. – Po prawie godzinnych zmaganiach nie udało się przywrócić funkcji życiowych u pacjenta. Ratownicy stwierdzili zgon – relacjonuje Łukasz Brodowiak, naczelnik OSP Swarzędz. Na miejscu zdarzenia, oprócz zastępu straży pożarnej oraz Zespołu Ratownictwa Medycznego, swoje działania prowadziła także policja.
Niestety, nie był to szczęśliwy dzień dla ratowników i strażaków. Do kolejnego, podobnego zgłoszenia strażacy wyjechali tego samego dnia przed godziną 23.00 na ul. Kościuszki. – Tym razem pomocy potrzebował 65-letni mężczyzna. Ponownie długotrwała walka o życie człowieka zakończyła się stwierdzeniem zgonu przez Ratownictwo Medyczne – wyjaśnia szef swarzędzkich strażaków. Na miejscu swoje czynności prowadziła policja oraz wezwany koroner. Strażacy po ponad  dwóch godzinach od zaalarmowania wrócili do swojej jednostki.

- Reklama -
- Reklama -