1.3 C
Swarzędz
wtorek, 30 listopada 2021

Tylko dwa aktywne zakażenia w gminie!

Dwa aktywne przypadki zakażeń w Swarzędzu, 22 w powiecie poznańskim i 34 w Poznaniu – to aktualny bilans zakażeń SARS –CoV-2 w świetle najnowszych danych poznańskiego Sanepidu.

Zobacz także

Na razie tylko 2 aktywne przypadki

Minione tygodnie w naszej gminie przyniosły  pojedyncze przypadki zakażeń SARS-CoV-2. W lipcu Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu odnotowała łącznie kilka przypadków zakażeń, w sierpniu na razie cztery, z czego w chwili obecnej, dwa z nich są nadal aktywne, co oznacza, że zakażone osoby mogą zarażać. Na kwarantannie przebywają 92 osoby, ale są to głównie mieszkańcy, którzy powrócili z wakacyjnych, zagranicznych wojaży.

Więcej zakażeń w powiecie i Poznaniu

Podobnie optymistyczne dane dotyczą całego powiatu poznańskiego i Poznania, choć nietrudno nie zauważyć tendencji wzrostowej.  Według najnowszych danych Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu w powiecie poznańskim jest  obecnie 22 aktywnych przypadków zakażenia Sars-Cov-2 (w tym 2 ze Swarzędza), dla porównania 2 tygodnie temu liczba przypadków wynosiła zaledwie 7.  Wzrost zakażeń nastąpił także w stolicy Wielkopolski – 4 sierpnia  w Poznaniu było 21 aktywnych przypadków, obecnie jest ich 34.

Nie ma zgonów

W ciągu ostatnich 2 tygodni – według PSSE w Poznaniu – w naszej gminie nie zmarła żadna osoba na Covid-19. Łącznie od stycznia br. odnotowano 59 zgonów wśród naszych mieszkańców, a od początku trwania epidemii (marzec 2020 r.) walkę z koronawirusem przegrało 94 swarzędzan.

Wyzdrowiało ponad 6,1 tys. swarzędzan

Od stycznia br. koronawirusem zakaziło się – przynajmniej w świetle oficjalnych statystyk – 3782 mieszkańców. Natomiast przez 14 miesięcy trwania epidemii, od marca 2020 r. do maja br., SARS-CoV-2 potwierdzono łącznie u 6245 swarzędzan. Do tej pory wyzdrowiało ponad 6,1 tys. mieszkańców Swarzędza i podswarzędzkich sołectw.

Zakażenia a Aglomeracji Poznańskiej (aktywne przypadki):

  • Gmina Swarzędz – 2 (przed 2 tygodniami -1)
  • Powiat poznański – 22 (przed dwoma tygodniami -7)
  • Poznań – 34 (przed dwoma tygodniami 21)

Epidemia w Gminie Swarzędz (stan na 18 sierpnia):

  • Zakażenia od stycznia br.: 3,7 tys.
  • Zakażenia łącznie od początku epidemii: 6,2 tys.
  • Zgony od stycznia br.: 59
  • Zgony  łącznie od początku epidemii: 94
  • Wyzdrowiało: 6,1 tys. osób
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -