czwartek, 13 czerwca 2024
11.8 C
Swarzędz

Bezrobotnych swarzędzan znowu więcej

Niestety, w lipcu liczba bezrobotnych mieszkańców naszej gminy znowu zaczęła wzrastać. W poznańskim pośredniaku przygotowano dla nich 124 oferty pracy, skorzystały jednak tylko 34 osoby.

Zobacz także

- Reklama -

W lipcu w poznańskim pośredniaku było zarejestrowanych łącznie 11.507 mieszkańców Poznania i 17 gmin powiatu,  z czego  7.275  to osoby z Poznania, a  4.232 to mieszkańcy z gmin powiatu poznańskiego. Po czerwcowej stabilizacji, lipiec niestety przyniósł kolejny wzrost bezrobocia w naszej gminie.  W minionym miesiącu  liczba  mieszkańców, którzy utracili pracę i zarejestrowali się w poznańskim „pośredniaku” wyniosła 575. Obecnie wśród osób bez pracy większość stanowią kobiety (337), osób do 30 roku życia jest 99, a bezrobotnych swarzędzan powyżej 50-tki – 140.  102 osoby są obecnie uprawnione do pobierania zasiłku. Wzrosła (do 237) liczba mieszkańców tzw. długotrwale bezrobotnych. W minionym miesiącu Powiatowy Urząd Pracy skierował do bezrobotnych mieszkańców naszej gminy 124 oferty pracy, pracę podjęły jednak tylko 34 osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu.

- Reklama -
- Reklama -