wtorek, 19 marca 2024
1.9 C
Swarzędz

Olimpia pokonana

Po zeszłotygodniowej Unii, która była pogubiona na boisku i popełniała mnóstwo błędów, nie było już śladu. Swarzędzanie przeważali przez cały mecz z Olimpią i zasłużenie wywieźli z Koła trzy punkty, wygrywając 3:1.

Gospodarze długo odpierali ataki SKS, bowiem pierwsza bramka padła dopiero w 36. minucie. Jej autorem został Wojciech Antczak. Na kolejne trafienia zgromadzeni na stadionie MOSiR w Kole musieli czekać do drugiej połowy. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Paczyński. Po składnej akcji całej drużyny i zagraniu Igora Jurgi, skrzydłowy Unii przelobował golkipera Olimpii. W 75. minucie Jakub Czapliński dośrodkował w środek boiska, a tam Mikołaj Panowicz z przewrotki umieścił piłkę w siatce. Trzeci cios nie dobił jednak kolskiej drużyny, która zdobyła bramkę honorową. Padła ona w doliczonym czasie gry po celnym uderzeniu głową.

Olimpia Koło – Unia Swarzędz 1:3 (0:1)

Skład Unii:Dominik Nowicki – Jakub Czapliński, Radosław Barabasz, Filip Soboń, Adrian Chopcia (75′ Hubert Kisiel) – Jan Paczyński (70′ Patryk Pawłowski), Wojciech Antczak, Igor Jurga (88′ Nikodem Jacek), Marek Nyćkowiak (75′ Jakub Błachowicz), Witold Walkowiak – Mikołaj Panowicz.