19.9 C
Swarzędz
czwartek, 30 czerwca 2022

Czym kierować się wybierając auto BMW

Zakup samochodu to marzenie praktycznie każdego Polaka. Bez względu na wiek, czy upodobania, samochód to idealna inwestycja, która przydaje się nie tylko okazjonalnie, ale bardzo ułatwia codzienne życie. Niestety, na rynku możemy zetknąć się z dość dużym zróżnicowaniem, w efekcie czego, ciężko jest znaleźć samodzielnie idealne auto. Dodając do tego aspekt aut używanych, lista rzeczy, na jakie trzeba zwrócić uwagę jest wręcz ogromna. Dlatego też warto przyjrzeć się bliżej temu aspektowi i zrozumieć jak poprawnie czytać ogłoszenie, aby znaleźć zadbane auto, w dobrym stanie technicznym.

Zobacz także

  1. Jak czytać ogłoszenia oferujące sprzedaż auta?
  2. Benzyna, czy diesel – jaki silnik warto wybrać?
  3. Samochód używany – co warto sprawdzić przed zakupem?
  4. Jaki bmw model jest najlepszy dla poczatkującego kierowcy?

Jak czytać ogłoszenia oferujące sprzedaż auta?

Decydując się na zakup samochodu należy mieć świadomość, że każdy właściciel, który sprzedaje swoje auto, ma jeden cel – sprzedać szybko i korzystnie. W efekcie tego w większości przypadków ogłoszenia będą wyidealizowane do granic możliwości, pokazując na pozór, że samochody używane to auta praktycznie niezniszczalne. W efekcie tego możemy spotkać się z kilkoma specjalnymi trikami, które mają nas zachęcić, a z drugiej strony nie powiedzieć wprost, jak wygląda rzeczywistość. Doskonałym tego przykładem jest informacja, że opony są nowe i dopiero przejechały 1000 km. Jest to inne określenie najtańszych opon, które wypadałoby już wymienić, jeśli nie chcemy mieć problemów podczas jazdy. Innym przykładem są zdjęcia. Aktualnie każdy telefon pozwala tak je modyfikować, by były jak najbardziej korzystne.

Starsi handlarze w Polsce używają innych trików. Wykonują je z daleka, w deszczu lub po zmroku. Już jak na dłoni widać, że chcą coś ukryć. Podsumowując, na ogłoszenia należy patrzeć z przymrużeniem oka, a jak już coś nam się spodoba, warto najpierw zadzwonić i przepytać o interesujące nas aspekty jak np. przebieg, stan techniczny, ostatnie naprawy i wymiany części bądź płynów, czy też historię wypadkową, nawet jeśli są one zawarte w ogłoszeniu. Po tonie głosu będziemy wiedzieć, czy sprzedawca coś próbuje ukryć.

Benzyna, czy diesel – jaki silnik warto wybrać?

Nie można się oszukiwać, ale aktualnie diesel jest w dość dużej niełasce na całym świecie. Nic w tym dziwnego, gdyż aspekt ekologii jest bardzo mocno pompowany we wszystkich mediach, stąd jeżdżenie dymiącym dieslem nie jest najlepszym pomysłem. Nie powoduje to jednak, że diesel jest niewarty kupna. Wręcz przeciwnie w zależności od modelu faktycznie warto go rozważyć. W praktyce zależy wszystko od ilości jazdy, jaką planujemy. Przykładowo pokonując przebiegi poniżej 20 tys. kilometrów rocznie, lepiej zainwestować w benzynę, gdyż diesel z racji bardziej skomplikowanej budowy oraz większej liczby części narażonych na zużycie są nieopłacalne. Jeśli jednak planujemy długie dystanse, jak i mamy cięższą nogę, to diesel sprawdzi się idealnie. Oczywiście nie zapominajmy, że jest on nieco bardziej wymagający pod kątem pielęgnacji.

Samochód używany – co warto sprawdzić przed zakupem?

Kiedy już sprawdziliśmy wszystko w ofercie różnych sprzedawców, a słowo sprzedam auto samo podpowiada nam się w wyszukiwarce i już mamy nasze wybrane auto, przychodzi pora by je obejrzeć. To najcięższa część. Musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwsze wrażenie ma tutaj kluczowe znaczenie, gdyż wtedy dostrzegamy lakier. Szukamy elementów szpachli, jak i widocznej korozji. Warto zajrzeć też pod spód samochodu i sprawdzić stan nadwozia. Wiadomym jest, że wraz z wiekiem problemów będzie więcej, ale oszustwo w tej kwestii nie może być niczym usprawiedliwione. Idąc dalej oceniamy stan kierownicy oraz gałki zmiany biegów. Będzie to się przekładało na przebieg auta, bo jeśli samochód ma je bardzo zniszczone, a przebieg wskazuje 100 000 km to już wiemy, że coś tu nie pasuje. Oprócz tego oceniamy stan foteli i okładziny wokół pedałów. To wciąż nie koniec, gdyż sprawdzamy przebieg. Nie jest to problematyczne – wystarczy sprawdzić numer VIN. Na koniec zostają kwestie techniczne i tutaj przyda się ktoś z wiedzą. Trzeba ocenić stan silnika i innych elementów oraz skrzynie biegów, jeśli jest auto w automacie. Czeka nas dużo pracy, ale warto jeśli nie chcemy być stratni.

Jaki bmw model jest najlepszy dla poczatkującego kierowcy?

Bmw to popularne auta, cieszące się dobrą renomą i jakością wykonania. Zarówno nowe, jak i używane samochody są bardzo wytrzymałe i służą nam przez wiele lat. Są też stylowe oraz szybkie, stąd też wielu młodych ludzi lubi je kupować. Przez swoją popularność, stanowią one raj dla naciągaczy. W efekcie jeśli wpisujemy hasło w wyszukiwarkę BMW do 30 tys lub BMW do 20 tys, będzie nas czekało znacznie więcej pracy, niż przy innych samochodach. Nie da się zaprzeczyć, że BMW do 30 tysięcy, to duża kwota, pozwalająca na zakup auta typu sedan i mającego automat. Przy wyborze tego samochodu najważniejszy jest stan techniczny i przebieg. Warto zawsze dokładnie sprawdzić, czy nie doszło do przekręcenia licznika. Jako, ze są to szybkie auta, również należy ocenić, czy faktycznie jest bezwypadkowe, tak jak mówi ogłoszenie. Najlepiej rozpoznać to po lakierze, jak i po listwach i błotnikach. Pozwoli to nam zakupić dobre BMW bez większych problemów. Jeśli ma się wątpliwości w tym aspekcie, zawsze można sprawdzić forum internetowe i znajdujące się tam posty, dzięki którym możesz szybciej znaleźć to, co Cię interesuje.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -