3.3 C
Swarzędz
wtorek, 30 listopada 2021

Unia Swarzędz świętowała 100 lat!

Jeden z najważniejszych dni swarzędzkiego sportu w 2021 roku za nami. Społeczność „Dumy Swarzędza” hucznie uczciła okrągłą rocznicę powstania klubu.

Zobacz także

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele św. Marcina w Swarzędzu.  Bezpośrednio po zakończeniu eucharystii nastąpił przemarsz na swarzędzki Rynek. Wzięły w nim udział: władze samorządowe, włodarze klubu, sportowcy i kibice, a na przodzie przejście uświetniały swarzędzka orkiestra dęta wraz z grupą choreograficzną. Na samym Rynku zarząd Unii złożył okolicznościową wiązankę kwiatów pod pomnikiem, po czym wszyscy skierowali się w stronę hali SCSiR. Zebranych w hali SCSiR przywitali: prezes klubu – Jerzy Majerowicz, wraz z przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego 100-lecia – Jackiem Aniołem. Podczas Gali oficjalnie przekazano nowy klubowy sztandar z rąk fundatora – Tomasza Misiornego na ręce prezesa Majerowicza. Później został odtworzony film przybliżający obecnym na hali historię oraz teraźniejszość klubu. Burmistrz Marian Szkudlarek i przewodnicząca Rady Miejskiej – Barbara Czachura przedstawili uchwały, na mocy których hala SCSiR nosić ma imię Zdzisława Schneidera, a okoliczny skwer stulecia Unii.

Wręczone zostały nie tylko medale i odznaki 100-lecia, ale także wyróżnienia związkowe. Medale Polskiego Związku Piłki Nożnej z rąk wiceprezesa WZPN – Rafała Ratajczaka odebrali: prezes Majerowicz oraz kierownik pierwszej drużyny i sekretarz zarządu – Mariusz Białkowski.

Po zakończeniu części oficjalnej centrum obchodów przeniosło się nieopodal boisk. Na zakończenie tego ważnego dnia odbył się mecz pomiędzy oldbojami Unii Swarzędz a Przyjaciółmi „Zapora”. Spotkanie zakończyło się wysokim remisem.

FotoUnia
Poprzedni artykułKabaret Nowaki w Swarzędzu
Następny artykułRegionaliści w trasie
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -