niedziela, 23 czerwca 2024
22.7 C
Swarzędz

Awans Lidera w Pucharze!

Dwa nerwowe mecze w tydzień: pucharowy z happy endem, ligowy z rozczarowaniem na koniec.

Zobacz także

- Reklama -

Udanie wystartował Lider Swarzędz w rozgrywkach Pucharu Polski. W 1/32 finału na poziomie okręgu poznańskiego rywalem była Lechia Kostrzyn. Gospodarzem miał być zespół Lidera, ale ostatecznie mecz rozegrano w Kostrzynie. W starciu z dobrze znanym lokalnym rywalem czarno-czerwoni szybko zdobyli prowadzenie, po przerwie podwyższyli i pewnie zmierzali po zwycięstwo w 90 minutach. Pozornie, bo lechiści najpierw zdobyli gola kontaktowego, a w doliczonym czasie wyrównali.

Dlatego do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. I to aż osiem serii, bo to wtedy na trafienie Owczarka lechista odpowiedział strzałem obronionym przez Strugalskiego. W 1/16 Lider zagra derby gminy z Piastem Kobylnica, który – podobnie jak Lechia – na co dzień gra w V lidze. Ten mecz 15 września na Stadionie Miejskim.

W lidze przebieg wyjazdowego meczu z Polonią Poznań był podobny. Lider wyszedł na prowadzenie, dominował, zmarnował kilka „setek”, a w końcówce pozwolił rywalom na skutecznie wykończoną przez nich kontrę. To oznaczało jeden, zamiast oczekiwanych trzech punktów.

Puchar Polski, 1/32 regionu poznańskiego: Lider Swarzędz – Lechia Kostrzyn 2:2 (1:0) k. 7:6 Bramki dla Lidera: Korcz, Vogel

Liga okręgowa „Red Box”, grupa 3: Lider Swarzędz – UKS Śrem 1:3 (0:2) Bramka dla Lidera: Pogorzelec

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -