czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

Hala z patronem

Hala sportowa Swarzędzkiego Sportu i Rekreacji, zlokalizowana przy ul. Św. Marcina, ma od kilku dni swojego patrona – olimpijczyka i wybitnego swarzędzkiego zapaśnika i trenera, Zdzisława Schneidera.

Zobacz także

- Reklama -

Podczas sierpniowej sesji Rada Miejska jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie nadania imienia wybitnego swarzędzkiego zapaśnika, Zdzisława Schneidera hali sportowej SCSiR, mieszczącej się przy ul. św. Marcina. W wnioskiem do burmistrza w tej sprawie zwróciło się koło Przyjaciół i Sympatyków  SKS Unii Swarzędz – Unia-100. Wniosek zyskał aprobatę gospodarza Gminy, który przedłożył projekt uchwały Radzie Miejskiej.

Zdzisław Schneider urodził się 15 listopada 1931 roku w Swarzędzu. Przygodę z zapasami rozpoczął w wieku 13 lat w swarzędzkiej Unii. Był 9-krotnym mistrzem Polski, dwukrotnym wicemistrzem naszego kraju. Został powołany do kadry narodowej i w 1952 roku reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach. Był trenerem wielu pokoleń swarzędzkich zapaśników. W 2002 roku Zdzisław Schneider – w uznaniu zasług dla naszego miasta i swarzędzkiego sportu – otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Zasłużony dla miasta i gminy Swarzędz”.  W 2018 roku natomiast wygrał Plebiscyt na Sportowca 380 – lecia  Swarzędza. Zmarł 24 października 2018 roku.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -