1 C
Swarzędz
środa, 7 grudnia 2022

Zwierzęta naszych lasów – bez smartfonów i atlasów

Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie w Uzarzewie zaprasza 18 września o godz. 13.00 opiekunów z dziećmi na spotkanie przyrodnicze, pt. „Zwierzęta naszych lasów – bez smartfonów i atlasów”.

Zobacz także

Wraz z rozwojem nowych technologii i mediów, dzieci coraz częściej nie mogą oderwać wzroku od smartfona czy tableta, przenoszą się do świata wirtualnego. Jeśli jesteś opiekunem, któremu spędza to sen z powiek i chciałby w dziecku rozbudzić zainteresowanie otaczającym nas światem realnym, to zapraszamy na nasze zajęcia przyrodnicze w starym dobrym stylu, bez zbędnych bodźców, gdzie edukator muzealny pośród bogatej ekspozycji przyrodniczej przeniesie was do świata leśnych zwierząt. Na zajęciach nauczymy się je rozpoznawać, dowiemy się czym się żywią, poznamy ich kryjówki i ciekawe zwyczaje.

Na koniec warsztatów przewidziane jest wspólne malowanie figurek gipsowych przedstawiających zwierzęta lub gra edukacyjna „leśne domino” oraz rodzinny quiz na temat zwierząt zamieszkujących nasze lasy. Koszt zajęć to bilet rodzinny 40,00 (dla 4 osób). Po zakończonych warsztatach zapraszamy do zwiedzania ekspozycji muzealnej. Na terenie parku muzealnego istnieje możliwość organizacji ogniska – koszt 100 zł (kiełbaski i pieczywo uczestnicy organizują we własnym zakresie). Czas trwania warsztatów ok. 1.5 h. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu: 61 818 12 11, 503 173 980 lub adresem e-mail z.kowalski@muzeum-szreniawa.pl

- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)